Konflikt w "Świerszczykowych Nutkach": będzie nowy dyrektor Przedszkola nr 32
12-05-2017 12:48   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy konfliktu części rodziców i nauczycieli z dyrektorką Przedszkola nr 32 "Świerczykowe Nutki". Ogłoszony został konkurs na nowego dyrektora placówki. Obecna dyrektorka przebywa na zwolnieniu lekarskim, a w czerwcu przejdzie na emeryturę.

Opiekowanie się wnukami w godzinach pracy, karanie dzieci brakiem śniadania i nie wpuszczeniem do przedszkola za spóźnienie, niestosowne traktowanie rodziców i rozmowy prowadzone przy otwartych drzwiach gabinetu, a także regularna zmiana nauczycielek grup – to zarzuty części rodziców wobec dyrektorki Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Z kolei jedna z nauczycielek zarzuca szefowej placówki niegospodarność finansową, nadużycie władzy i mobbing. O konflikcie w placówce przy Parku Kasprowicza pisaliśmy więcej na początku lutego.

Sprawą tą zajmuje się Policja i Prokuratura. Z kolei na początku marca czwartek sprawa ta była omawiana na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta Poznania, o czym więcej w artykule: Wydział Oświaty: "Nie jesteśmy kompetentni do rozpatrywania skarg" - sprawa Przedszkola 32.

Od kilku tygodni obecna dyrektorka placówki Elżbieta Hawliczek przebywa na zwolnieniu lekarskim i wszystko wskazuje na to, że do pracy już nie wróci. Z końcem czerwca przechodzi na emeryturę.

Pani dyrektor z końcem czerwca przechodzi na emeryturę. Obecnie przebywa na zwolnieniu L-4. Ogłoszony został konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektora. Mam nadzieję, że wprowadzi on nowe porządki i złagodzi atmosferę – wyjaśnia Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Do konkursu na dyrektora Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" może przystąpić osoba, która jest nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym, oraz: ukończyła studia magisterskie i posiada przygotowanie pedagogiczne, a także kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela bądź ukończyła studia pierwszego stopnia lub studia wyższe zawodowe i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub ukończyła kolegium nauczycielskie, albo nauczycielskie kolegium języków obcych oraz posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, a także ukończyła studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli.

Kandydat musi posiadać również co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego, nie może być karany karą dyscyplinarką oraz nie może wobec niego toczyć się postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Wydział Oświaty czeka na zgłoszenia kandydatów na dyrektora Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" do 7 czerwca.


R E K L A M A

Komentarze (7)

20-05-2017 14:42:14
Krystyna Szumska
Drodzy Państwo, wiele lat byłam związana z poznanską oświatą i śmiem twierdzić,że obecny zastępca dyrektora będzie miał poparcie przedstawicieli urzędu miasta- niezależnie od kompetencji lub ich braku. Władze będą chciały uciąć temat powołując dyrektora jakiegokolwiek byle tylko mieć spokój. A dzieci w tym wszystkim będą najmniej istotne. To smutna prawda o pllityce oświatowej naszego miasta. Życzę rodzicom sił, b y mądrze poprzeć właściwego kandydata i nie dopuścić osób bez kompetencji. Pozdrawiam serdecznie
14-05-2017 12:53:42
fanka zygmunta
zygmuncie czekam wiec tupiac nozkami z niecierpliwosci :-)
14-05-2017 09:03:13
Zygmunt
O fanclub zadbam po wygranym konkursie. I nie powiem, że nie jestem kompetentny do tego.
13-05-2017 18:56:05
fanka zygmunta
zygmuncie i allelujah buahahaha - fanka zza morza p.s. fanclub juz masz?
13-05-2017 14:35:31
Zygmunt
I wszystko będzie odbywało się w majestacie prawa.
13-05-2017 11:43:20
fanka zygmunta
zygmuncie jestem twoja fanka hahaha rozbawiles mnie z samego rana. pozdrawiam
12-05-2017 22:22:41
Zygmunt
Spełniam wszystkie warunki, jestem odpowiednim kandydatem na dyrektora "tego" przedszkola, zatem przystąpię do konkursu, który oczywiście wygram. W ramach pełnionego rzetelnie nadzoru pedagogicznego zrobię porządek z obecną kadrą pedagogiczną, przypomnę o obowiązkach a o prawach niech lepiej już dziś zapomną. Konflikty dopiero zaczną się. Oj będzie bolało!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

maj

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Poznański Konkurs Tańca DISCO 2017 dla dzieci i młodzieży

10:50
ul. Kolejowa 37
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 10:50 - 11:20

11:30
ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 11:30 - 12:00

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Koncert "Muzyka sakralna w świecie improwizacji jazzowej" - XI Wiosna Muzyczna u Luteranów
- aranżacje jazzowe pieśni ewangelickich

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki w Ogrodzie Łazarz - warsztaty i animacje dla dzieci, występ zespołu muzycznego, wspólne grillowanie
w godz. 15:00-19:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: