Rada Osiedla Św. Łazarz nie zgadza się na przemianowanie Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego {WIDEO}
08-03-2016 18:03   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz wydała negatywną opinię w sprawie zmiany nazwy ulicy Roosevelta, na odcinku pomiędzy Mostem Dworcowym a Rondem Kaponiera na Lecha Kaczyńskiego. Za przemianowaniem ul. Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego było jedynie dwoje radnych: Iwona Rajewicz-Szyba i Ryszard Balcerzak. Pozostałych 13 radnych obecnych na sesji było przeciw.

Przypomnijmy. Na początku lutego Rady Osiedla Jeżyce i Św. Łazarz otrzymały z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych projekt uchwały w sprawie zmiany części ulicy Franklina Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego (na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego), z prośbą o wyrażenie opinii do 11 marca.

W ubiegłym tygodniu Rada Osiedla Jeżyce podjęła uchwałę w tej sprawie. Jeżyccy radni decydowali o 110-metrowym odcinku ulicy Roosevelta, pomiędzy Rondem Kaponiera a ul. Bukowską. Więcej w artykule: Rada Osiedla Jeżyce przeciwna zmianie nazwy ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego.

Podczas dzisiejszej sesji opinię o zmianie nazwy ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego podjęli łazarscy radni. Rada Osiedla Św. Łazarz decydowała o 300 metrowym odcinku ulicy Roosevelta, od Most Dworcowego do ul. Bukowskiej.

Radna Iwona Rajewicz-Szyba zażądała imiennego głosowania. Na to nie zgodził się przewodniczący i pozostali radni, twierdząc, że zgodnie z zasadami głosowanie odbywa się przez podniesienie ręki tak jak podczas głosowania nad każdym innym projektem uchwały.

Za przemianowaniem ul. Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego było jedynie dwoje radnych: Iwona Rajewicz-Szyba i Ryszard Balcerzak. Pozostałych 13 radnych obecnych na sesji było przeciw.

Decyzja radnych osiedlowych nie jest wiążąca, jest tylko opinią. Sprawą przemianowania ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego zajmą się następnie poznańscy radni z Komisji Kultury i Nauki. Po wydaniu opinii projekt trafi pod obrady Rady Miasta Poznania, która ostatecznie zdecyduje o przyszłości tej ulicy.

ZOBACZ TAKŻE: Relacja z 15. sesji (nadzwyczajnej) Rady Osiedla Św. Łazarz

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (8)

09-03-2016 15:32:32
uleczka
Zwyczajnie nie zgadzam się na zmianę nazwy ulicy Roosevelta na żadną inna. ta jest już głęboko zakorzeniona w naszej świadomości.
09-03-2016 14:38:29
amb
Dziekuje za udostepnienie materialu z glosowania. Cieszy ze przewodniczacy ukazuje sie jako osoba zrownowazona i szanuąca różne zainteresowane strony
08-03-2016 21:30:34
Smochowiec
Wielkie uznanie dla Radnych za sprzeciw wobec ulicy Lecha Kaczyńskiego
08-03-2016 19:41:12
tonny
@Kuba: Naucz się najpierw poprawnie pisać. Polaków i Polski piszemy wielką literą śmieszny patrioto
08-03-2016 19:32:49
mania
ja także dziękuję Radzie:)
08-03-2016 19:18:53
Negatyw
Miejmy nadzieję, że ulica o takiej nazwie NIGDY w naszym mieście nie powstanie.
08-03-2016 18:58:47
kuba
Lech Kaczyński był prezydentem wszystkich polaków i należy mu się wielki szacunek. Na Wawelu chowają tylko królów i prezydentów wybitnie zasłużonych dla polski i jeśli on tam spoczął to oznacza, że miał wielkie poważanie wśród całego naszego narodu.
08-03-2016 18:11:01
lolo
Dzięki Ci Rado :-)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Wege Festiwal - targi kuchni wegańskiej
w godz. 12:00-19:00

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: pastor Piotr Wisełka, Kościół Zielonoświątkowy

22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: