Ponad tysiąc osób podpisało się pod petycją o niezmienianie ul. Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego
21-02-2016 23:43   Janusz Ludwiczak
Po naszej publikacji powstała petycja do Rady Osiedla Św. Łazarz o niezmienianie nazwy ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego, pod którą w ciągu dwóch dni podpisało się ponad 1 125 osób. Przedstawiamy projekt uchwały w sprawie zmiany części ulicy Franklina Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego, który wkrótce ma trafić pod obrady Rady Miasta Poznania.

Po naszej piątkowej publikacji głośno zrobiło się o propozycji przemianowania ulicy Roosevelta pomiędzy Mostem Dworcowym a Rondem Kaponiera na Lecha Kaczyńskiego. O sprawie informowały wszystkie poznańskie media od "Gazety Wyborczej Poznań" i "Głosu Wielkopolskiego" po portal epoznan.pl czy Radio Merkury. Tylko pod naszym artykułem pojawiło się 72 Państwa opinii, a na naszym profilu na Facebooku 165 komentarzy.

Powstała nawet petycja do Filipa Olszaka, przewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz, w której czytamy:
"Zdaniem wielu Polaków prezydent Lech Kaczyński był przyzwoitym człowiekiem, lecz dość przeciętnym prezydentem. Nie wniósł żadnych szczególnych zasług dla miasta Poznania, a przynajmniej takich, by jego imieniem nazwać jedną z głównych ulic w mieście. Jeśliby zmieniać nazwę tej ulicy, lepiej byłoby rozważyć jej dawną nazwę, polityka zasłużonego dla Polski i Wielkopolski. Nowa nazwa kojarzyłaby się z bratem Lecha, Jarosławem, wobec którego Lech był dyspozycyjny, a dzieje się to w okresie, w którym Jarosław Kaczyński jest bardzo krytycznie oceniany przez wielu Polaków, w tym poznaniaków".

Do godz. 1 w nocy podpisało się pod nią 298 osób. O godz. 12:53 - 654, siedem godzin później pod petycją podpisały się już 974 osoby. W momencie pisania tego artykułu (w niedzielę 21.02. o godz. 23:43) było już 1 127 internautów, które podpisały się pod petycją o niezmienianie ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego.

Rady Osiedla Jeżyce i Św. Łazarz otrzymały z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych projekt uchwały w sprawie zmiany części ulicy Franklina Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego (na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego), z prośbą o wyrażenie opinii do 11 marca. Wiadomo już, że Rada Osiedla Jeżyce decyzję w tej sprawie podejmie na najbliższej sesji, która odbędzie się 2 marca. Z kolei łazarscy radni zaopiniują projekt dwa tygodnie później.


Komentarze (6)

24-02-2016 16:35:52
Hania
Co do numerowania ulic w USA i w Nowym Yorku to nie jest do konca prawda co piszesz. Akurat na Manhattanie jest duzo ulic ponumerowanych ale nie wszystkie. Wiekszosc ulic w miastach, miasteczkach i wsiach USA ma swoje nazwy. Poniewaz historia Stanow jest krotka nie ma takich problemow jak w Polsce gdzie u nas bez przerwy odchodzi grzebanie w tym co bylo, grzebanie, odgrzebywanie, odkopywanie, dokopywanie sie do niewiadomo czego, szukanie winnych i osadzanie co za tym idzie - zmienianie nazw ulic. Im wiecej bedziemy grzebac sie w tym co bylo, tym wolniej lub wogole nie posuniemy sie do przodu a bedziemy sie cofac. Ale to nasze takie polskie grzebac sie non stop w przeszlosci i ciagle szukac "winnych".
24-02-2016 13:18:25
toms
Dlatego najlepiej jest w USA. W Nowym Jorku ulice są numerowane i problemu nie ma. 5 lat to za wcześnie, by Kaczyński otrzymał imię. Jestem za tym, by ulice otrzymywały nazwy typu Radosna, Szczęśliwa, ulica Dobrej Nadziei czy Łaski Bożej. A co na Naramowicach mamy ulicę Czarnucha, która jest rasistowska. Czytałem ostatnio artykuł Pana Redaktora o tym, że brakuje w Poznaniu ulicy Targowej, a taka jest nawet na Pradze w Warszawie.
22-02-2016 21:11:59
pyra
Zgadzam się z nestorem. Prędzej swoją ulicę powinien otrzymać o. Jan Góra.
22-02-2016 20:49:54
nestor
Mamy w Poznaniu wielu zasłużonych dla miasta i Polski np. Prof. Stefan Stuligrosz. Lech Kaczyński niczym nie zasłużył na zaszczyt nazwania ulicy jego imieniem.
22-02-2016 08:44:27
poznaniak
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu i kto za to zaplaci????? za wybryk ''''''' Mikuły z LO II- gdzie wstydza się go tak samo jak exposła Tomasza Górskiego!!!! Dudziak zwana farbowany łep , i Kretkowska, zawsze zaspana....
22-02-2016 06:20:33
Negatyw
Zmiana nazwy na zaproponowaną, będzie wielką PORAŻKĄ naszego miasta!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Wege Festiwal - targi kuchni wegańskiej
w godz. 12:00-19:00

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: pastor Piotr Wisełka, Kościół Zielonoświątkowy

22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: