"Nie są w Poznaniu potrzebne kongresy, które będą mówić o godności kobiet" – odpust w MBB
16-09-2017 21:47   Janusz Ludwiczak
– Jakże dzisiaj często możemy zobaczyć tatuaże na ludzkich ciałach, które są wyrazem słabości, jest to współczesny okultyzm – mówił ks. kanonik Mateusz Misiak, prepozyt poznańskiej Fary podczas sumy odpustowej, która została odprawiona w piątek w kościele Matki Boskiej Bolesnej.

Święto swojej patronki obchodzili wierni z Parafii Matki Boskiej Bolesnej. W piątek odprawione zostały cztery msze święte. O godz. 8 odbyło się nabożeństwo, w którym udział wzięli uczniowie, znajdującej się na przeciwko szkoły katolickiej (Katolickiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Stanisława Kostki oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz). Dwie godziny później odprawiona została msza święta w intencji dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym, a popołudniu eucharystia z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia.

Główne uroczystości odbyły się wieczorem. Sumę odpustową o godz. 18 odprawił ks. ksiądz kanonik Mateusz Misiak – prepozyt poznańskiej Fary, który w kazaniu mówił o grzech współczesności.

Jakże dzisiaj często możemy zobaczyć tatuaże na ludzkich ciałach, które są wyrazem słabości, jest to współczesny okultyzm. W Poznaniu jest dzisiaj jest więcej poradni wróżek niż w średniowieczu było czarownic. To jest grzech współczesności. Jaka jest nadzieja? Właśnie w Matce Bożej. Ona jest dla nas ratunkiem – mówił w homilii ks. kan. Mateusz Misiak.

Kaznodzieja nawiązał również do Kongresu Kobiet, który odbył się w miniony weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nie są w Poznaniu potrzebne kongresy, które będą mówić o godności kobiet. Kobiety same doskonale odkrywają swój szacunek, godność i powołanie, tak jak zrozumiała to św. Urszula Ledóchowska, Emilia Sczaniecka – piękna działalność społeczna, narodowościowa, która pomagała rannym w Powstaniu Listopadowym. A cóż powiedzieć o błogosławionej Natalii Tułasiewicz, wspaniałej nauczycielce poznańskich szkół, która oddała życie czy nie wspomnieć o naszej poznaniance dr Wandzie Błeńskiej, która wiedziała, że dla Chrystusa trzeba jechać do dalekiej Ugandy i służyć najbardziej potrzebującym, nie bać się trądu, ale z ufnością i radością wierzyć, że Bóg pomoże. Kochane, obecne tutaj matki, babcie, siostry. Macie wspaniały wzór, w który się dzisiaj wpatrujecie – w Matkę Boską Bolesną. Ona jest dla was wsparciem. Jesteście potrzebne dzisiejszemu światu, by powiedzieć odwagi, mamy swoją godność – powiedział w kazaniu ks. Mateusz Misiak.

Na zakończenie nabożeństwa na wszystkich czekał poczęstunek: kawa i specjalny łazarski wypiek - tradycyjne warkocze z makiem oraz drożdżówki z serem Na tę okazję organizatorzy przygotowali dla parafian i gości ponad tysiąc porcji.

Na odpuście było coś miłego nie tylko dla ciała, ale też i dla ducha. Parafianie mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania przy MPK oraz spektakli, przygotowanych przez Piotra Witkowskiego i Leszka Rotha. Wystąpił również kilkudziesięcioosobowy dziecięco młodzieżowy zespół muzyczno wokalny "Mali Gronkowianie", który na piątkową uroczystość przyjechał aż z Podhala.


R E K L A M A

Komentarze (6)

21-09-2017 21:41:07
Bazyli
Dlaczego nie potrzebne są rozmowy o godności kobiet??? I to według nauki kościoła? Czy kobiety można poniżać, bić, nie liczyć się z nimi, wykorzystywać...? Gorsze są??? No tak! To Polska właśnie...
19-09-2017 23:38:55
łazarzanin
Drodzy Państwo o co tyle halo? Nie chcecie nie słuchajcie, nikt do niczego nie zmusza. Poza tym, gdzie polityka? Mówił by głosować na tą czy inną partię? Wg tego fragmentu - nie. Na obrazkach widać jaką ma siłę rażenia mają kaznodzieje. Ile ludzi, jaki tłum nieprzeliczony... Myślę, że to jest najlepsza recenzja na to co się dzieje w PLKrk. Śpiący księża, w śpiącym kościele... BTW Krk to chyba wyspa w Chorwacji :P.
19-09-2017 07:28:21
max
Gdyby geje i lesbijki nie byli dyskryminowani marsze nie byłyby potrzebne
19-09-2017 07:20:47
Negatyw
Z całą pewnością nie są potrzebne tęczowe marsze... (!!!).
18-09-2017 18:29:02
jaxa
Niech kościół pilnuje swoich spraw, a nie zajmuje się tym, co go nie dotyczy. Podobno nie ma się bawić w polityke, biskupi nakazali, prawda? Czy teraz biskup nie powinien ukarać tego księdza?
18-09-2017 14:47:55
eka z małeki
-akurat o godności KOBIET ma Krk najwięcej do powiedzenia!!!ciekawe skąd taka wiedza no chyba że z własnej jakże niechlubnej przecież historiiiii????!!!! eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

kwi

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: