Hetmańska: Remont wiaduktu miał potrwać do 22 lipca - skończy się 22 sierpnia
28-07-2017 13:05   Janusz Ludwiczak
Kierowców czeka jeszcze niecały miesiąc utrudnień na ulicy Hetmańskiej. Jak się okazuje remont wiaduktu kolejowego, który według pierwszych komunikatów miał zakończy się 22 lipca potrwa do 22 sierpnia. Wykonawca informuje, że powodem zamieszania jest "pomyłka pisarska".

W ubiegły poniedziałek, 17 lipca rozpoczął się remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Hetmańską. Kierowcy jadący z Wildy na Łazarz mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Zamknięte zostały dwie pozostałe nitki pomiędzy ulicą Fabryczną a Kolejową.

Na ulicy Hetmańskiej tworzą się ogromne korki, już od ulicy Rolnej.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również piesi, gdyż na czas prowadzonych prac zamykany jest chodnik. Piesi mogą poruszać się chodnikiem po południowej stronie ulicy Hetmańskiej (po stronie biurowca Skalar Office).

Prace pierwotnie miały zakończyć się 22 lipca o godz. 22, o czym informował Miejski Inżynier Ruchu i Zarząd Dróg Miejskich.

Tymczasem roboty na Hetmańskiej i związane z tym utrudnienia prowadzone są drugi tydzień. Dlaczego tak jest? Pytamy najpierw w ZDM-ie.

Remont w rejonie wiaduktu na ul. Hetmańskiej nie jest prowadzony przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Dlatego trudno nam się wypowiadać w kwestii przebiegu robót. Natomiast sprawy związane z zatwierdzeniem organizacji ruchu podlegają Miejskiemu Inżynierowi Ruchu, który jest jednostką niezależną od ZDM – tłumaczy Marcin Idczak, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Pytamy więc wykonawcę prac i kolej.

20 lipca wysłaliśmy sprostowanie daty zakończenia remontu, tj. 22 sierpnia 2017. Pierwotna informacja wynikała z pomyłki pisarskiej. Remont prowadzony będzie tylko po nitce północnej – wyjaśnia Anna Pietrzak z PPU Dromo, wykonawcy prac.

Zgodnie z harmonogramem remont wiaduktu kolejowego nad ul. Hetmańską rozpoczął się 17 lipca i potrwa do końca sierpnia 2017 r. Nie ma opóźnień w prowadzeniu robót. Nie przewidujemy wykonania remontu wiaduktu po stronie południowej, ze względu na dobry stan techniczny tej części konstrukcji obiektu – dodaje Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Tak więc kierowcy i piesi muszą liczyć się jeszcze z utrudnieniami na Hetmańskiej pod wiaduktem kolejowym jeszcze przez cztery tygodnie. Zmiany nie dotyczą pasażerów MPK, gdyż ruch tramwajowy odbywa się normalnie.


R E K L A M A

Komentarze (1)

28-07-2017 13:31:31
kierowca
Lipiec a sierpień - no ładna pomyłka... naucie się odróżniać 7 od 8, a nie utrudniać życie kierowcom przez kolejny miesiąc! Królowej Jadwigi zapchana i zakorkowana, do tego Most Lecha - co jeszcze chcecie rozkopać???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

06

mar

do 09-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli arena Design
Home Decor - Targi Wnętrz

15

mar

do 17-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salmed - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego
Poznański Salon Optyczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: