Wyremontują chodniki na Matejki - ze środków pozostawionych za postój w strefie płatnego parkowania
07-07-2017 06:47   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej do końca września piesi zyskają lepszą drogę do chodzenia na Matejki. ZDM ogłosił przetarg na remont chodnika po zachodniej stronie ulicy, na odcinku pomiędzy Skrytą a Grunwaldzką.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu robót budowlanych, polegających na wymianie nawierzchni chodnika w strefie płatnego parkowania ul. Matejki (odc. od wjazdu przy nr 65 do ul. Grunwaldzkiej); str. Zachodnia” oraz usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi.

Zarząd Dróg Miejskich czeka na oferty firm do 19 lipca. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 29 września na zrealizowanie inwestycji.

Remont chodnika na ulicy Matejki sfinansowany zostanie ze środków pochodzących z opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Podobną inwestycję zrealizowano w roku ubiegłym na ulicy Konopnickiej oraz Orzeszkowej.

Rocznie dzięki funkcjonowaniu strefy do budżetu miasta wpływa ok. 20 milionów złotych. Od tego roku część ze wspomnianej kwoty, zgodnie z decyzją miejskich radnych, będzie wydawana na poprawę stanu ulic znajdujących się w strefie. Taką propozycję złożył radny Łukasz Mikuła – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Kluczowe stało się wprowadzenie w tym roku stałego mechanizmu budżetowego, który z automatu przeznacza około 20 procent wpływów ze strefy na inwestycje i remonty wskazywane przez rady osiedli objętych tym obszarem, czyli Stare Miasto, Jeżyce i częściowo Łazarz. Chcemy pokazać, że strefa nie jest tylko narzędziem fiskalnym, z której dochody rozpływają się w ogólnomiejskiej puli. Duża część pozyskanych z tego źródła środków wróci bezpośrednio w miejsce, gdzie są one pobierane – zaznacza Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.


Komentarze (2)

07-07-2017 21:40:45
mp
Na końcu majowego artykułu o remoncie chodników na ulicy Biedrzyckiego napisano, że "w dalszej kolejności remontowane mają być chodniki na ulicy Winklera". Czyżby po raz kolejny była to tylko kolejna niezrealizowana obietnica?
07-07-2017 09:17:50
pik
Na ul.Matejki nie ma strefy nie wiadomo dlaczego???

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

lis

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi pracy
w godz. 10:00-19:00 - paw. 15

19:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie Sala Ziemi (pawilon 15)
Koncert T.Love - 35 lat

22

lis

do 25-11-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Glass - Targi Branży Szklarskiej
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

16:00
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
Zakończenie konkursu "Zielony Poznań" na Łazarzu

17:30
Dzienny Dom Pomocy nr 1 - Klub Centrum ul. Konopnickiej 18
XXXVII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: