Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują chodniki na Matejki - ze środków pozostawionych za postój w strefie płatnego parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują chodniki na Matejki - ze środków pozostawionych za postój w strefie płatnego parkowania
07-07-2017 06:47   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej do końca września piesi zyskają lepszą drogę do chodzenia na Matejki. ZDM ogłosił przetarg na remont chodnika po zachodniej stronie ulicy, na odcinku pomiędzy Skrytą a Grunwaldzką.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu robót budowlanych, polegających na wymianie nawierzchni chodnika w strefie płatnego parkowania ul. Matejki (odc. od wjazdu przy nr 65 do ul. Grunwaldzkiej); str. Zachodnia” oraz usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi.

Zarząd Dróg Miejskich czeka na oferty firm do 19 lipca. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 29 września na zrealizowanie inwestycji.

Remont chodnika na ulicy Matejki sfinansowany zostanie ze środków pochodzących z opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Podobną inwestycję zrealizowano w roku ubiegłym na ulicy Konopnickiej oraz Orzeszkowej.

Rocznie dzięki funkcjonowaniu strefy do budżetu miasta wpływa ok. 20 milionów złotych. Od tego roku część ze wspomnianej kwoty, zgodnie z decyzją miejskich radnych, będzie wydawana na poprawę stanu ulic znajdujących się w strefie. Taką propozycję złożył radny Łukasz Mikuła – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Kluczowe stało się wprowadzenie w tym roku stałego mechanizmu budżetowego, który z automatu przeznacza około 20 procent wpływów ze strefy na inwestycje i remonty wskazywane przez rady osiedli objętych tym obszarem, czyli Stare Miasto, Jeżyce i częściowo Łazarz. Chcemy pokazać, że strefa nie jest tylko narzędziem fiskalnym, z której dochody rozpływają się w ogólnomiejskiej puli. Duża część pozyskanych z tego źródła środków wróci bezpośrednio w miejsce, gdzie są one pobierane – zaznacza Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.


Komentarze (2)

07-07-2017 21:40:45
mp
Na końcu majowego artykułu o remoncie chodników na ulicy Biedrzyckiego napisano, że "w dalszej kolejności remontowane mają być chodniki na ulicy Winklera". Czyżby po raz kolejny była to tylko kolejna niezrealizowana obietnica?
07-07-2017 09:17:50
pik
Na ul.Matejki nie ma strefy nie wiadomo dlaczego???
Aktualności
Niezapominajka
22

cze

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

27

cze

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLV sesja (budżetowa - I czytanie) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

29

cze

do 30-06-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: