Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mistrzostwa Świata w cięciu i rąbaniu drewna odbywają się na Targach {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mistrzostwa Świata w cięciu i rąbaniu drewna odbywają się na Targach {GALERIA ZDJĘĆ}
14-11-2015 12:54   redakcja, Agata Olejniczak
Warkot pił elektrycznych, zapach świeżo ściętego drzewa, a także pełno wiórów - na MTP rozpoczęły się Mistrzostw Świata Stihl Timbersports, w których bierze udział 120 najlepszych zawodników z 22 krajów, którzy zmagają się w konkurencjach drużynowych i indywidualnych o tytuł Mistrza Świata w cięciu i rąbaniu drewna. W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się Australijczycy.

W piątek mogliśmy zobaczyć elitę zawodników STIHL TIMBERSPORTS® z Europy oraz z Australii, Nowej Zelandii, Kanady i USA. Niewiarygodna wrzawa i doping witały reprezentantów 22 krajów na Mistrzostwach Świata Stihl Timbersports® 2015 w Pawilonie 3a na MTP. 120 sportowców zgrupowanych w drużyny 4, 5 osobowe walczyło w Zawodach Drużynowych o kwalifikacje do kolejnego etapu.

Na scenie startowały jednocześnie 2 drużyny, które miały do wykonania w jak najkrótszym czasie 4 konkurencje: Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck i Standing Block Chop. Zawodnicy używali wyczynowe siekiery, piły ręczne i pilarki łańcuchowe. Wszystkie konkurencje wymagały niewiarygodnie dużej siły, wytrzymałości i niesamowitej zręczności. Niezwykła malowniczość zawodów, kawałki drewna i drzazgi latające w powietrzu, warkot pilarek łańcuchowych, zagłuszanych zresztą, przez doping kibiców z całego świata, podgrzewały atmosferę.

Do ćwierćfinału zakwalifikowały się Niemcy, Polska, Czechy, Australia, Kanada, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i Hiszpania. Polska drużyna, z aktualnym Mistrzem Polski i kapitanem Arkadiuszem Drozdkiem niestety poległa w walce ze Stanami Zjednoczonymi i zakończyła zawody na 8 miejscu z czasem1:09.36.

W finale spotkały się drużyny Australii i Nowej Zelandii. To była niezwykła walka, przy udziale szalonego dopingu, tłumu kibiców wypełniających salę. O wygranej zadecydowały ułamki sekund. W rezultacie Australia z czasem 47.22 brawurowo pokonała Nową Zelandię z czasem 47.99. Trzecie miejsce wywalczyły Stany Zjednoczone (51.45).

Australijczycy potwierdzili swoje niesamowite umiejętności, trzykrotnie w ciągu zawodów, poprawiając rekord świata i zasłużenie obronili tytuł Mistrzów Świata. Mogliśmy oglądać emocjonujące, pełne adrenaliny widowisko. Dziś drugi dzień Mistrzostw – Zawody Indywidualne. Zapowiada się kolejny pokaz ekstremalnej rywalizacji.


Komentarze (1)

14-11-2015 21:17:16
jarek
super zawody , oglądałem na żywo w wtk
Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: