Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Elektrykiem na Dworzec Zachodni i cmentarz Górczyński - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Elektrykiem na Dworzec Zachodni i cmentarz Górczyński
10-01-2020 08:15   Janusz Ludwiczak
Na trasach czterech linii kursujących przez Łazarz (145, 163, 179 i 193) w przyszłym roku wyjadą autobusy elektryczne. MPK zakupiło 37 tego typu pojazdów.

Miejski przewoźnik podpisał umowę na dofinansowanie projektu "Elektryfikacja wybranych linii autobusowych w Poznaniu". W ramach tego zadania MPK zakupy 37 autobusów elektrycznych: 6 przegubowych, 18 metrowych oraz 31 krótszych 12-metrowych. Elektryki będą kursować m.in. na trasie linii nr 145 z Dworca Zachodniego przez Głogowską i Wyspiańskiego, a także na trzech innych liniach kursujących przez Łazarz – nr 163, 179 i 193.

– Wybór tych linii został poprzedzony wieloma analizami, przy czym najistotniejsza była gęstość zaludnienia w bezpośrednim otoczeniu przebiegu tras. Zmiana taboru na zeroemisyjny oznacza lepsze powietrze w miejscach, gdzie mieszka wiele osób, a więc i wyższą jakość życia – powiedział Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Standardowo, nowe autobusy elektryczne będą niskopodłogowe, będa wyposażone w rozbudowany system informacji pasażerskiej – czytelne tablice kierunkowe, wewnętrzne wyświetlacze LED, system zapowiedzi głosowych, a przyciski będą oznakowane w alfabecie Braille’a.

Jednocześnie, w projekcie uwzględniono budowę kolejnych stacji ładowania autobusów elektrycznych, które znajdą się na pętli na Górczynie oraz w zajezdni przy ul. Kaczej na os. Kopernika.

Koszt inwestycji szacowany jest na 107 mln zł, z czego blisko 91 mln zł dofinansuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa VI „Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach”, działanie 6.1 „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach”. Pierwsze autobusy elektryczne na Łazarzu mają pojawić się w przyszłym roku.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: