Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielone inspiracje i raj dla ogrodników – rozpoczęła się Gardenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielone inspiracje i raj dla ogrodników – rozpoczęła się Gardenia
21-02-2019 10:16   redakcja, MTP
Piękne gatunki drzew czy krzewów, nowości ogrodnicze, ciekawe kompozycje kwiatowe, oryginalne elementy dekoracyjne, rośliny doniczkowe i rabatowe, nasiona traw lub warzyw… – w czwartek rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania wejściówki na "Gardenię".

Wiosną i latem ogród staje się miejscem odpoczynku, przestrzenią do relaksu po ciężkim dniu, zabawy dla dzieci, a przede wszystkim obszarem, gdzie można rozwijać swoje pasje. Zielona przestrzeń budzi się do życia, stając się piękna, kolorowa i fascynująca. Zanim jednak wiosenna aura zawita na dobre na terenach zielonych, trzeba zaangażować się w liczne obowiązki. Miłośników zieleni czeka m.in. regeneracja trawnika po zimie, sadzenie kwiatów, przycinanie drzewek czy ogóle porządki w narzędziach ogrodniczych.

Targi "Gardenia" to doskonała okazja do zakupu nowych narzędzi, sprzętu ogrodniczego, akcesoriów do nawadniania oraz elementów małej architektury ogrodowej. Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich tętnić będzie inspiracjami, niebanalnymi rozwiązaniami i innowacyjnymi pomysłami ze wszystkich kategorii ogrodniczych.

Inspiracjom i pomysłom na efektywną aranżację zielonych przestrzeni sprzyjać będą warsztaty, pokazy i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów. Wojtek Wardecki poprowadzi wyjątkowe warsztaty, podczas których wszyscy goście spragnieni nowych doświadczeń będą mogli utworzyć swój własny wariant lasu w żarówce. Po skończonej pracy, każdy będzie mógł zabrać dzieło do domu. Doświadczeniem w ogrodnictwie podzieli się także Marek Jezierski współtwórca programu „Rok w ogrodzie”, który poprowadzi również kolejną edycję warsztatów „Ogród marzeń tworzony z pasją”. Moc inspiracji czekać będzie też podczas „Rodzinnych warsztatów ogrodniczych”, które poprowadzi Witold Czuksanow. Do udziału w nich zapraszamy całe rodziny. Ta atrakcja kierowana również do najmłodszych miłośników zieleni.

Ogrody budowane na oczach zwiedzających
Wiele emocji wzbudzą także projektowane na żywo w ramach konkursu „Inspiracje-Aranżacje” ogrody pokazowe. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Zielone Marzenie”. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Budowa aranżacji odbywa się w pierwszym dniu targów na oczach zwiedzających. Zwycięzców wyłoni publiczność w drodze głosowania.

Interesujący cykl warsztatów, prelekcji i wystąpień przygotuje dla zwiedzających Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczestnicy mogą liczyć na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodu, a także wykłady na temat glonów w oczkach wodnych. Ciekawie zapowiadają się też pokazy członków Federacji Arborystów Polskich, podczas których opowiedzą o zasadach BHP w trakcie prac arborystycznych oraz przedstawią rodzaje cięć i sposoby poruszania się w koronie drzewa.

Nowością na tegorocznej "Gardenii" będzie pokaz cięcia róż rabatowych. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi podczas rodzinnych warsztatów ogrodniczych.

Zielona aleja
Jak powinna wyglądać wzorcowa parkowa aleja? Które z drzew najlepiej się w niej sprawdzą? Jak ją zaaranżować? Czy ważniejsza jest jej rola estetyczna, a może praktyczna? Zielona aleja parkowa będzie nie tylko miejscem inspiracji, ale i odpoczynku dla uczestników targów, którzy zawitają do pawilonu nr 5.

"Gardenii" towarzyszyć będą targi "Specjal Days", ma których prezentowane będą najnowsze trendy i nowinki z branży artykułów dekoracyjnych.

Targi "Gardenia" potrwają do soboty włącznie. Pierwsze dwa dni przeznaczone są dla profesjonalistów, natomiast trzeciego dnia, w sobotę ekspozycja otwarta będzie dla szerokiej publiczności. Na ten dzień organizator zaprasza szczególnie pasjonatów florystyki i dekoracji, hobbystów.

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania 4 wejściówki na targi "Gardenia" oraz "Specjal Days".
Aby zdobyć wejściówkę należy odpowiedzieć na pytanie:
Który pawilon MTP przejdzie niebawem modernizację, o czym pisaliśmy niedawno
a) Pawilon nr 4
b) Pawilon nr 5
c) Iglica
Na Państwa odpowiedzi wraz z podaniem imienia i nazwiska czekamy na naszej skrzynce e-mailowej: konkurs@lazarz.pl dziś (tj. czwartku, 21 lutego 2019) do godz. 21:00.
Przesyłając zgłoszenie zgadzają się Państwo na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu oraz publikację imienia i nazwiska w przypadku wygranej.
Wśród nadesłanych prawidłowo odpowiedzi rozlosujemy po 4 wejściówki na Targi.
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Nagrody w konkursie ufundowały Międzynarodowe Targi Poznańskie

Aktualizacja: Otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń. "Sierotka marysia" miała trudne zadanie wylosować laureatów. Niestety w puli mieliśmy do rozdania tylko 4 bilety, które otrzymują:
• Marcin Pakuła
• Karolina Dobrowolska-Stasik
• Jacek Niedzielki
• Michał Gołębiewski
Zwycięzcy konkursu już otrzymali od nas bilety, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zachęcamy do śledzenia portalu lazarz.pl, już niebawem kolejne kursy.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: