Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi przebudują pawilon 4 – będzie miał parking podziemny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi przebudują pawilon 4 – będzie miał parking podziemny
18-02-2019 07:48   Janusz Ludwiczak
MTP niedługo rozpoczną gruntowną przebudowę pawilonu nr 4, który zostanie połączony z największą halą wystawienniczą. W ramach inwestycji budynek zyska kondygnację podziemną, w której znajdzie się parking.

Zbudowany w latach 1954-1955 pawilon nr 4 przejdzie kompleksową przebudowę. Targi planują połączyć "czwórkę" z największą halą wystawienniczą, czyli pawilonem nr 5, który ma obecnie 27 563 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego 14 450,4 m² stanowi powierzchnia wystawiennicza. Podłoga pawilonu zostanie podniesiona, a pod pawilonem powstanie parking podziemny.

– Projekt zakłada połączenie budynku z pawilonem nr 5, który już dziś jest największą halą wystawienniczą w Polsce. Po połączeniu dwóch budynków będzie to kompleks pawilonów o powierzchni 22 tys. m². Integracja dwóch hal wymaga podniesienia posadzki w pawilonie nr 4 o 2 metry. Dzięki temu budynek zyska kondygnację podziemną, która może posłużyć jako parking dla samochodów osobowych. Fasady szczytowe budynku, fasada z ozdobnymi filarami od strony placu Marka oraz kształt dachu zostaną zachowane – wyjaśnia Katarzyna Błochowiak, rzecznik Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Prace związane z przebudową "czwórki" mają rozpocząć się we wrześniu. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2020 roku.

PAWILON 4 – zbudowany w latach 1954-1955 przez Miastoprojekt Stolica - Przedsiębiorstwo Projektowe Budownictwa Miejskiego Warszawa. Autorem projektu architektonicznego jest prof. inż. arch. Bolesław Szmidt.
Pawilon był jednym z obiektów oddanych do użytku na XXIV targi poznańskie, zaplanowane na przełom czerwca i lipca 1955. Były to pierwsze targi po przerwie w latach 1951-1954, wywołanej zimną wojną i związanymi z nią działaniami gospodarczymi rządu PRL.
Architektura hali utrzymana jest w konwencji klasycyzującego socrealizmu, będąc jedynym przedstawicielem tego stylu na Targach. Pawilon przykrywa szeroki, kolebkowy dach nad główną nawą. Silnie zaakcentowane zostały boczne ryzality i portyki z kolumnami. W 2000 roku "czwórka" została lekko zmodernizowana. Do pawilonu dobudowano napowietrzne łączniki z pawilonu 3a i 5.


Fot: Janusz Ludwiczak, Wiz: MTP/Studio ADS

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (3)

18-02-2019 22:09:10
Kon
Ciekawe, do jakiego stanu doprowadzą Arenę i jej parkowe okolice. Tam też podobno mają się znaleźć parkingi. Wkrótce z tego parku nic nie zostanie...
18-02-2019 18:22:23
pyra
Rece opadaja...
18-02-2019 15:51:37
As
Kolejny jakiś idiotyczny wymysl kierownictwa targów. Najpierw zlikwidowano pawilon 15 później zaorano tereny wystawiennicze przy 3 a jeszcze wcześniej pozbyto się najlepszych terenów wystawowych przy śniadeckich...ŻENADA

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: