Rozpoczął się adwent. W kościołach będą odprawiane roraty
03-12-2017 00:32   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wierni rozpoczynają adwent, czyli okres radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Codziennie zazwyczaj o godz. 6 rano aż do wigilii w kościołach odprawiane będą roraty. W niedzielę rozpoczyna się też nowy rok liturgiczny w kościele katolickim.

3 grudnia w kościele katolickim rozpoczyna się adwent, okres radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent trwa przez cztery niedziele, podczas których kapłani odprawiają msze święte w ornatach koloru fioletowego. W każdą niedzielę adwentu zapalana jest kolejna świeca na wieńcu adwentowym, a jak łatwo się domyśleć jest ich w sumie cztery.

W poprzednią niedzielę w kościołach zostały poświęcone opłatki, które wierni mogą nabywać po eucharystiach i w biurach parafialnych. Po raz 24. rozpoczęła się też sprzedaż Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece wigilijne można kupić w ramach akcji "Miłosierdzie jest jedno" prowadzonej przez Caritas, na rzecz ubogich dzieci. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać nie tylko w kościołach katolickich, ale również w parafiach ewangelickich i prawosławnych. W tym roku 10 groszy ze sprzedaży każdej świecy przeznaczone zostanie dla na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w slumsach.

Codziennie, w dni powszednie wierni gromadzić będą się na roratach, czyli mszach odprawianych o wschodzie lub zachodzie słońca gdy jest jeszcze ciemno. W mszach roratnich uczestniczą często najmłodsi, którzy przychodzą ze świecami, a w kościołach jest całkowita ciemność.

W niedzielę rozpoczął się również nowy rok kościelny poświęcony Duchowi Świętemu, pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

Roraty w łazarskich świątyniach odprawiane będą przeważnie rano, kwadrans po godz. 6:
Parafia Chrystusa Sługi, ul. Palacza 7 - od poniedziałku do piątku o godz. 6:15., które poprzedzą Godzinki o godz. 6:00.
Parafia Matki Boskiej Bolesnej, ul. Głogowska 97 - od poniedziałku do piątku o godz. 6:15 dla młodzieży i dorosłych, o godz. 18:00 dla dzieci oraz w soboty o godz. 7:00
Parafia Św.Anny, ul.Matejki/Limanowskiego 13 - od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 dla młodzieży i starszych, o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku dla dzieci
Parafia Michała Archanioła, ul.Stolarska 7 - od poniedziałku do soboty o godz. 6:15 dla młodzieży i dorosłych oraz o godz. 18:00 dla dzieci.


Komentarze (3)

13-12-2017 20:25:42
pat
Co z tego ze roraty o 18 dla dzieci u MBB jak zadnych nie odprawia proboszcz. tylko wkurzony łazi że w ogóle dzieci do kościoła zostały wpuszczone. To jest przykre. Najlepiej ich wszystkich zamknąć w żałosnym domu katolickim. Musimy w końcu jako rodzice się tym tematem zając. Zapytajmy w czasie zblizającej się koledy dlaczego nasze dzieci oglądają proboszcza tylko w czasie mszy komunijnej i nigdzie więcej. Na mszy dla dzieci go nie ma, do spowiedzi chodzimy też go nie ma, nie przyechodzi błogosławić dzieci po komunii, tylko za pomnikami biega, za biskupami, i swoim ornitolostwem godnym litości. Może na kolędzie będzie trzeba o to zapytać. To dopiero byłoby ciekawe.
05-12-2017 14:17:04
eka z małeki
-adwent piątą porą roku!!! eka
03-12-2017 13:56:31
ja
Wreście u MBB na Łazarzu roraty dla dzieci o 18.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

17:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Cugowscy - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: