Remontują dach sali gimnastycznej i budynku Szkoły Podstawowej nr 26 za mln zł
20-07-2017 13:36   Janusz Ludwiczak
"Nasze dachy - zarówno ten nad budynkiem szkoły, jak i nad salą gimnastyczną były już w opłakanym stanie. W wielu miejscach dach po prostu przeciekał" – mówi Katarzyna Kubiak, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 26. Od miesiąca trwa remont dachu budynku szkoły przy ul. Berwińskiego i sali gimnastycznej od strony ul. Wyspiańskiego. Na inwestycję tą Rada Miasta przeznaczyła w ramach budżetu Poznania 1 mln zł.

By realizacja ta mogła się rozpocząć trzeba było ogłosić aż dwa przetargi. Pierwsze zamówienie na "remont dachu na budynku szkoły i budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Szkoły Podstawowej nr 26) przy ul. Berwińskiego 2/4)" zostało unieważnione, gdyż kwota, którą zaproponował wykonawca okazała się zbyt wysoka. Cena najkorzystniejszej oferty wynosiła 1 349 143,98 zł, przy czym na realizację zadania przeznaczono 1 085 000 zł. Ogłoszono więc ponowny przetarg, do którego stanęła tylko jedna firma - Konsorcjum Nortman-Gorczyca-Wawrzyniak z Lipna.

Nasze dachy - zarówno ten nad budynkiem szkoły, jak i nad salą gimnastyczną były już w opłakanym stanie. Wymagały przy tym ocieplenia. Tak naprawdę w wielu miejscach dach po prostu przeciekał, więc dla nas ten remont ma nie tylko wymiar estetyczny, ale i konkretny. Po prostu nie będzie nam już kapało na głowę. Nasz budynek jest zabytkiem, co utrudnia jakiekolwiek prace, bo do ich przeprowadzenia konieczna jest zgoda konserwatora zabytków i też pod jego nadzorem takie prace się odbywają – zaznacza Katarzyna Kubiak zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 26.

Zaczęliśmy roboty 19 czerwca i powiem tak: życzyłabym każdej szkole takiej ekipy remontowej, jaką mamy my. Idą, jak burza, dach zalśni nowością już we wrześniu. Zyskamy komfort pracy, w sali gimnastycznej będzie cieplej i wygodniej – dodaje Katarzyna Kubiak, wicedyrektor SP26.

Na ten cel Rada Miasta przeznaczyła w ramach tegorocznego budżetu Poznania 1 mln zł.


Komentarze (5)

22-07-2017 09:33:30
Mariany
Ale "dach zalśni nowością"!
20-07-2017 21:59:32
Mariany
W SP26 nie ma ojca dyrektora. Jest "siostra" dyrektor.
20-07-2017 21:52:10
SOKÓŁ
W związku z remontem dachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Wyspiańskiego, pragnę zwrócić uwagę na taki szczegół – mianowicie jeszcze kilka lat temu na szczycie wieżyczki „wyrastającej” z dachu tej sali umieszczona była figurka akrobaty stojącego na rękach. Podczas silnej burzy/nawałnicy, która przeszła nad Łazarzem, figurka uległa złamaniu i jakiś czas jeszcze zwisała zaczepiona na piorunochronie, po czym została usunięta. Może więc jeśli nie trafiła na złom to istnieje może jakimś szkolnym schowku typu piwnica/strych (?) . Teraz jest ku temu okazja żeby ją umieścić z powrotem tam gdzie istniała najprawdopodobniej od momentu oddania tej Sali do użytku szkolnego. P.S. Może ktoś z mieszkańców Łazarza (i nie tylko) wie coś na temat losów tej figurki… (?)
20-07-2017 19:37:14
Amicus
...ojciec dyrektor:)
20-07-2017 15:04:51
as
Wszystko to zasługa naszego dyrektora i nie jest prawdą, że nad stolikami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Dyrektor dba o nas jak ojciec najlepszy! xD

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

17:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Cugowscy - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: