Stacja "Jarochowskiego/Potworowskiego" stanęła 130 metrów dalej - przy Stablewskiego
13-03-2017 01:19   Janusz Ludwiczak
Z początkiem marca uruchomiony został Poznański Rower Miejski. Równocześnie na Łazarzu stanęło siedem nowych stacji. Jedna z nich miała znaleźć się przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Potworowskiego, tymczasem wypożyczalnię jednośladów ustawiono 130 metrów dalej, pomiędzy ulicami Stablewskiego a Morawskiego. Równocześnie kierowcy stracili dwa miejsca postojowe.

Nowe wypożyczalnie miejskich jednośladów znalazły się w siedmiu nowych lokalizacjach: przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Krauthofera (budowę ukończono w grudniu), przy Dworcu Głównym (na placu dworcowym oraz od strony ronda Szczęśliwej Podróży), przed Dworcem Zachodnim (przy poczcie), w rejonie Parku Kasprowicza (przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Potworowskiego oraz Wyspiańskiego/Ułańska - przy sklepie Żabka), a także przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Palacza oraz obok ronda Jeziorańskiego (po stronie Pl. Nowakowskiego).

Stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego "Jarochowskiego/Potworowskiego" jak sama nazwa wskazuje powinna znaleźć się na ul. Jarochowskiego przy skrzyżowaniu z Potworowskiego, jednak stanęła... 130 metrów dalej - tuż za skrzyżowaniem z ul. Stablewskiego (pomiędzy Morawskiego). Równocześnie kierowcy stracili dwa miejsca postojowe. Dlaczego tak się stało? To pytanie skierowaliśmy do Zarządu Transportu Miejskiego i operatora systemu, firmy Nextbike.

Poznański Rower Miejski działa od 2012 roku. Obecnie na Łazarzu znajduje się 12 wypożyczalni miejskich jednośladów. W 2016 roku z sześciu dotychczasowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, które znajdują się na Łazarzu dokonano blisko 45 tysięcy wypożyczeń miejskich jednośladów, z czego najwięcej przy Parku Wilsona oraz przy dworcu Poznań Główny.

Aktualizacja 13.03.2017 godz. 11:54: Mamy już odpowiedź z Zarządu Transportu Miejskiego:
Stacja PRM Jarochowskiego/Potworowskiego została zamontowana w obecnej lokalizacji tymczasowo – ze względu na zaparkowane samochody nie było możliwości ustawienia jej w planowanej lokalizacji. Gdy tylko będzie to możliwe stacja zostanie przestawiona w docelową lokalizację. Zostanie też powiększona do 15 stojaków - tłumaczy Agnieszka Smogulecka z ZTM.


Komentarze (10)

14-03-2017 09:54:47
M.
@as, całkiem sporą grupę rowerzystów stanowią kierowcy i w obu tych rolach tak samo łamią przepisy. Jeszcze nie zdarzyło mi się przejechać przez centrum, żeby jakiś mądrala nagle nie przypomniał sobie o zmianie pasów bez używania kierunkowskazów. Nie raz zostałam "obtrąbiona" za zatrzymanie się na stopie, a jakże często kierowcy wymuszają pierwszeństwo na pieszych przy skręcaniu na zielonej strzałce. Parkowanie - to już osobna kategoria. Np. skrzyżowanie ul. Morawskiego z Bogusławskiego wiecznie zastawione samochodami na tyle skutecznie, że nie da się przejść na drugą stronę jezdni. Kierowcom też zdarza się zasuwać po chodniku, bo wpadają na genialny pomysł parkowania w dwóch rzędach. No, ale jak zwykle, wszystkiemu winni piesi i cykliści.
14-03-2017 09:01:06
morlock
@M Mimo rzem Poznaniak to nie jestem centusiem ;-) Natomiast gdy mam do przejścia pierdylion kroków (przepraszam za słownictwo) do najbliższej stacji rowerowej to wolę per pedes. I póki bozia zdrowie daje to to właśnie preferuję. Górczyn, Jeżyce? Żaden problem, wszystko w zasięgu wygodnych papci. Gorzej z pozostałymi dzielnicami ale 1-2 przystanki "na waleta" i po problemie. Wolę piesze wycieczki od tuptania do stacji rowerów. Alergia wiecznego kierowcy par excellence na pedałowców? Nie wiem, ale psychiatra jest droższy od zębologa.
13-03-2017 19:39:42
M.
@morlock, pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Jeżeli sieć stacji jest odpowiednio gęsta, to faktycznie po centrum można przemieszczać się za darmo.
13-03-2017 19:33:00
as
@M. moim zdaniem cwoki na rowerach maja w tym teczowym miescie tyle udogodnien a jednego dzisiejszego dnia spotkalem 4 tych wykolejencow na chodniku...
13-03-2017 15:31:37
Dyzio
Ja proponował bym tą stacje przenieść na skrzyżowanie Hetmańskiej z Arciszewskiego i Grochowska. Jest tam przystanek tramwajowy i autobusowy. Nie widzę sensu 2 stacji rowerowych w jednym parku. Gdy na tak dużym skrzyżowaniu stacji brak.
13-03-2017 15:11:07
;-)
... moim zdaniem tam było miejsce tylko na 1 auto. Fajnie, że stacja stoi gdzie stoi ;-)
13-03-2017 14:23:25
morlock
@Jola. Pani Jolu sądzę po Pani poście że pisze Pani jako osobiście zainteresowana w ten interes osoba. Cytując Pani manipulacje -"...komunikację...mam całkowicie za darmo". I tyle w temacie.
13-03-2017 11:54:40
M.
@as, podążająć tokiem twojego myślenia, właściciele samochodów zastawiąją chodniki, żeby pieszym wybić z głowy fanaberię jaką jest chodzenie...
13-03-2017 11:34:57
Jola
Moim zdaniem na plus - im więcej stacji, tym lepsza możliwość komunikowania się. Sama jestem kierowcą, ale odkąd są rowery na rynku łazarskim komunikację miejską od wiosny do później jesieni mam całkowicie za darmo. Poza tym ruch to zdrowie. Nie bez powodu rowery są tak bardzo popularne na zachodzie Europy. :) Trzeba dać im szansę. Odetchniemy my i nasze portfele. :)
13-03-2017 01:57:39
as
Przeciez to zamysl teczowego, zochydzic ludzi do posiadania samochodow...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

21

sty

16:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu chórku dziecięco-młodzieżowego "Boże Serduszka"
Kaplica/dom parafialny

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Wege Festiwal - targi kuchni wegańskiej
w godz. 12:00-19:00

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: pastor Piotr Wisełka, Kościół Zielonoświątkowy

22

sty

18:00
Kościół Zielonoświątkowy ul. Grunwaldzka 55 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
Kazanie: ks. Marek Jański, kościół rzymskokatolicki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: