Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małgorzata Demska - dyrektor II LO

Małgorzata Demska
 - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego

Wywiad przeprowadzony w dniu 19 września 2009 r. podczas obchodów 90-lecia II LO.
 

Janusz Ludwiczak: 90 lat to niezły kawał czasu. Jakie szkoła ma plany na przyszłość?
Małgorzata Demska: Cały czas marzymy, żeby być coraz lepszą szkołą. Jest wiele rzeczy do zrobienia. Chciałabym, aby szkoła kwitła, młodzież czuła się w tej szkole dobrze i rozwijała swoje talenty. Mimo, że mamy 90 lat ja zawsze powtarzam czujemy się bardzo młodo.

Skąd pomysł zlotu absolwentów?
Absolwenci się zgłosili, gdyż chcieli się spotkać, powspominać, spotkać swoich profesorów. Myślę, że każdy z nas ma taką potrzebę spotkać się z bliskimi, z kolegami, koleżankami. Chce powspominać, bo to w końcu są najpiękniejsze lata. Tęsknimy za uśmiechem dziewczyny i młodzieńca, bo z każdy z nas ma osiemnaście lat mimo upływającego czasu. Chcemy, te najpiękniejsze chwile zatrzymać w naszym sercu, w naszym umyśle, bo to są takie chwile, które nas zbliżają.

Czym szkoła może się pochwalić?
Jako piąta szkoła w Polsce wprowadzaliśmy program międzynarodowej matury, z czego jesteśmy dumni. W tym roku średnia międzynarodowej matury u nas w szkole wyniosła 37 punktów na 45. Natomiast światowa tylko 27. Same liczby świadczą o tym jaki mamy poziom, nie tylko międzynarodowej, ale naszej polskiej matury, gdzie zdawalność jest stuprocentowa. Te wyniki, które osiągamy są najlepsze w Wielkopolsce. Znajdujemy się w czołówce Polski. Mamy wielu laureatów. Każdy uczeń powinien w szkole odnaleźć swoje miejsce i móc się realizować, czy to artystycznie, czy to społecznie czy sportowo.

Czy w szkole działają koła zainteresowań?
Oj, kół zainteresowań mamy bardzo dużo, około 30. Zaczynając od chóru, a kończąc na zajęciach prowadzonych z wybitnymi uczniami - to są indywidualne zajęcia przygotowujące do olimpiad.
Oprócz tego, działa Stowarzyszenie Przyjaciół II Liceum. W tym roku otrzymaliśmy statut organizacji pożytku publicznego - tak, że można 1% przekazywać na bardzo szczytny cel. Takie jest nasze zadanie, aby wspierać bardzo uzdolnioną młodzież, a takiej w naszej szkole nie brakuje.

W szkole odbywają się "Śniadania w Dwójce". Kogo do tej pory udało się zaprosić?
Staramy się co najmniej dwa "śniadania" zjeść z wybitnymi gośćmi, których zapraszają uczniowie. W tym roku gościliśmy pana Profesora Leszka Balcerowicza, a także panią Justynę Steczkowską i pana Macieja Zakościelnego, a wcześniej pana Prezydenta Lecha Wałęsę i pana Premiera Tadeusza Mazowieckiego. Tych osób jest bardzo sporo, bo już zjedliśmy tych "śniadań" około 40, a to już jest tradycja. Jest to element, który ubarwia życie, a jednocześnie uczy takiej pewnej kultury, zadawania pytań, przyjmowania gości, bo musimy pamiętać, że szkoła musi także wychowywać.

Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: