Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec problemów z parkowaniem? Targi wybudują parking podziemny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koniec problemów z parkowaniem? Targi wybudują parking podziemny
01-04-2009 17:01   Janusz Ludwiczak
Kierowcy mają już dość problemów ze znalezieniem wolnych miejsc parkingowych. Narzekają też mieszkańcy, którym przeszkadzają źle zaparkowane auta w pobliżu MTP czy Areny, gdzie odbywają się imprezy targowe. Wszystko wskazuje na to, że problemy z parkowaniem już wkrótce zakończą się. W ciągu 2 lat parking podziemny wybudują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Korki i problemy z parkowaniem pojawiają się podczas imprez targowych na MTP. Kierowcy mają wtedy problem ze znalezieniem wolnych miejsc parkingowych w pobliżu Targów - na ulicy Śniadeckich, Głogowskiej czy przytargowych uliczkach.

Podczas większości imprez targowych także Park Kasprowicza i okolice Areny zamieniają się w jeden wielki plac postojowy dla samochodów. Kierowcy zostawiają swoje auta nie tylko na poboczach ulicy Jarochowskiego i Wyspiańskiego, ale także wokół Areny, a nawet w samym Parku Kasprowicza.

Problemy z parkowaniem mogą zakończyć się już za dwa lata. Międzynarodowe Targi Poznańskie zbudują do końca 2011 roku dwupoziomowy parking podziemny, który pomieści kilkaset pojazdów.

Budowa parkingu podziemnego ma rozpocząć się w połowie maja. Na początku marca Międzynarodowe Targi Poznańskie ogłosiły już przetarg na projekt podziemnego parkingu. Po wyłonieniu firmy, która zaprojektuje podziemne schronienie dla aut na przełomie czerwca i lipca wyłoniona zostanie firma, która wybuduje parking, a jego budowa rozpocząć ma się już w październiku.

Wiadomo już, że wjazd do parkingu podziemnego będzie od strony ulicy Głogowskiej, w miejscu gdzie powstanie nowoczesne, pięciokondygnacyjne Centrum Targowe (a jeszcze niedawno mieściła się tam Adria). Wyjazd z parkingu prowadzić będzie w miejscu dawnego i już wyburzonego pawilonu nr 6B. Kierowcy wyjeżdżać będą z parkingu na ulicę Śniadeckich. Komunikację pomiędzy parkingiem podziemnym, a targowymi pawilonami zapewni 16 wind.

Parking podziemny ma powstać do końca 2011 roku, a inwestycja sfinansowana zostanie ze środków Międzynarodowych Targów Poznańskich i budżetu miasta. 40% kwoty pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Z tego co nam wiadomo Międzynarodowe Targi Poznańskie póki co nie planują budowy parkingu podziemnego. Niemniej konieczne jest rozwiązanie problemów z parkowaniem w dzielnicy, szczególnie w okresie imprez targowych.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze i otrzymane e-maile i telefony. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru.


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-04-2009 18:22:03
max
No nareszcie, bo mam już dość samochodów w okół Areny. Może jeszcze wpuśćmy samochody do Parku Wilsona.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: