Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia w Parku Kasprowicza będzie (za)kryta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia w Parku Kasprowicza będzie (za)kryta
01-04-2009 16:55   Janusz Ludwiczak
Letnia pływalnia w Parku Kasprowicza, która czynna jest tylko w wakacje będzie dostępna już od maja, a wszystko dzięki zadaszeniu dużego basenu.

Pływalnia w Parku Kasprowicza, w której mieszczą się trzy baseny - duży o wymiarach 50x20 metrów, średni oraz brodzik dla dzieci czynna jest tylko w okresie letnich wakacji szkolnych - od końca czerwca do 31 sierpnia. W letniej pływalni można nie tylko popływać, ale skorzystać z 65-metrowej zjeżdżalni, zagrać w koszykówkę czy siatkówkę oraz wypożyczyć leżak.

Bywało, że podczas ubiegłorocznych upałów na basenach było ponad 500 osób. Do korzystania z basenów w Parku Kasprowicza zachęca także temperatura wody, która wynosiła w ubiegłym roku średnio 26 stopni Celsjusza. Dla porównania temperatura wody w Jeziorze Kierskim czy "Strzeszynku" wynosiła tylko 21-22°C.

Od 1 maja pływalnia w Parku Kasprowicza czynna będzie nie tylko w wakacje, czyli w lipcu i sierpniu, ale przez wiosnę i początek jesieni. Dzięki zakryciu dużego basenu tymczasowym ogromnym namiotem zadaszenie będzie chronić kąpiących się przed opadami deszczu.

Na początek zadaszony namiotem będzie tylko duży basen. Jeżeli z pływalni korzystać będzie więcej osób, zakryty zostanie także średni basen.

Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy już musieli jeździć do podpoznańskich aquaparków czy parków wodnych we Wrocławiu, Lesznie, Łodzi, Sopocie czy Krakowie. To dobra wiadomość dla mieszkańców Łazarza, gdyż baseny czynne mają być już od maja.

Czy jednak kąpiel jesienią nie będzie tylko dla morsów? Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy baseny mają być podgrzewane. W okresie jesienno-zimowym temperatura wody może wynosić nawet 32-35°C. Zatem czekamy do maja, kiedy to doczekamy się "Term Łazarskich".

Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Niestety pływalnia w Parku Kasprowicza nie będzie, przynajmniej na razie kryta. Jednak POSiRowi oraz administracji pływalni zaproponujemy przykrycie ogrodowym namiotem przynajmniej dużego basenu, tak aby kąpiel w okresie letnim była możliwa także podczas opadów deszczu.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze i otrzymane e-maile i telefony. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru.


Komentarze (6)

10-08-2011 15:07:16
ktoś
Arena!!!
02-04-2009 12:46:47
max
Szkoda, że to był tylko prima aprilis. Ale cóż mamy już przecież w Parku Kasprowicza piękne lodowisko, super halę sportowo-widowiskową no i extra aquapark. Poznań stawia(ł) na sport, nie prawdaż?
02-04-2009 00:25:40
REDAKCJA
Należy się Państwu wyjaśnienie - jest na żółtym tle nad zdjęciami. Nie mniej przedstawimy propozycję POSiRowi i administracji pływalni.
01-04-2009 22:12:35
Maria
Dobrze pomarzyć o ciepłych łazarskich kąpielach raz w roku 1 kwietnia.
01-04-2009 21:04:22
żabka
No ktoś pomyślał, bo za termami to się nie doczekamy. Grobek mógłby wybrać się do Wrocławia, albo chociażby do Suchego Lasu.
01-04-2009 20:04:13
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
I w koncu za coś porządnego sie wzieli jak by jeszcze Chwiałke Zakryli to było by GIT
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: