Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marsz w obronie Ósemki {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marsz w obronie Ósemki {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
30-03-2009 15:51   Janusz Ludwiczak
W środę ponad tysiąc osób - uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci VIII Liceum Ogólnokształcącego oraz solidaryzujący się ze szkołą przeszli z pod "Ósemki" ulicami Poznania w marszu protestacyjnym pod Urząd Miasta i Kurię Metropolitarną.

"Wy się kłócicie, wyborców i wiernych tracicie", "Szkoła z przeszłością niszczona teraźniejszością", "Szkoła to nie biznes!!! Ratujmy VIII LO!" - takie transparenty nieśli w środę protestujący w marszu w obronie VIII Liceum Ogólnokształcącego, który przeszedł ulicami Poznania.

Marsz wyruszył z pod VIII Liceum Ogólnokształcącego i przeszedł ulicami Głogowską, Roosevelta, Rondem Kaponiera i Mostem Uniwersyteckim na Plac Mickiewicza, gdzie pod pomnikiem patrona uczestnicy marszu w obronie VIII LO wysłuchali wykładu p. Janiny Kondratiew z Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania, która była przez wiele lat nauczycielką szkoły.

Następnie uczestnicy marszu przeszli ulicami Św.Marcin, koło Kupca Poznańskiego, Wrocławską na Plac Kolegiacki, gdzie na placu pod Urzędem Miasta przedstawieciele Komitetu Obrony Szkoły i Samorządu Uczniowskiego wręczyli Maciejowi Frankiewiczowi - wiceprezydentowi Poznania odpowiedzialnego m.in. za oświatę petycje zebrane od uczniów i poznaniaków w obronie szkoły. Prezydent Frankiewicz jednak zaapelował, aby marsz zakończyć przez Urzędem Miasta. Organizatorzy jednak nie ustąpili i przed południem, czyli wcześniej niż zaplanowano dotarli na Ostrów Tumski. Wcześniej przeszli oni ulicami Wodną, Mostową, Placem Międzymoście, Chwaliszewem i Estkowkiego. Do siedziby arcybiskupa wpuszczono jedynie dyrektor VIII LO, przewodniczącego Komitetu Obrony Szkoły i jednego z uczniów "Ósemki".

Krótko przed 12 organizatorzy rozwiązali demonstrację i szczególnie podziękowali służbom porządkowym, w tym policji za pomoc w organizacji marszu. Uczniowie VIII LO i innych szkół (w tym V LO i "Paderka") powrócili do szkół na lekcje.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: