Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ósemka wyjdzie na ulicę - marsz w obronie liceum - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ósemka wyjdzie na ulicę - marsz w obronie liceum
24-03-2009 23:37   Janusz Ludwiczak
Uczniowie, absolwenci i rodzice wezmą udział w marszu, który wyruszy w środę z VIII Liceum Ogólnokształcącego i przejdzie w obronie szkoły na Plac Mickiewicza, przed Urząd Miasta i Kurię Metropolitarną. Marsz, który ma łączyć ma na celu zakończyć spór pomiędzy miastem, a kościołem.

W środę spod VIII Liceum Ogólnokształcącego wyruszy marsz w obronie szkoły. W ten sposób uczniowie, absolwenci, rodzice i zainteresowani chcą zakończyć spór pomiędzy miastem, a kościołem jaki toczy się od ponad tygodnia.

Przypomnijmy: kuria chce od miasta 1,8 miliona złotych czynszu za roczną dzierżawę. Miasta jednak nie stać na tak wysokie opłaty i dlatego rozważana jest możliwość nawet wyprowadzki "Ósemki" z budynku przy ulicy Głogowskiej 92.
Tego nie chcą jednak uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci liceum. Dlatego w środę spod VIII LO wyruszy marsz. Nawet tysiąc demonstrujących weźmie udział w marszu, który rozpocznie się zbiórką o godz. 9:30. Pół godziny później marsz wyruszy spod szkoły i przejdzie ulicami Głogowską, Roosevelta, Rondem Kaponiera i Mostem Uniwersyteckim na Plac Mickiewicza, gdzie pod pomnikiem patrona "Ósemki" Janina Kondratiew z Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania wygłosi wykład na temat historii poznańskiego szkolnictwa. O godzinie 11:00 demonstrujący przejdą ulicami Św. Marcin i Wrocławską pod Urząd Miasta, gdzie wręczą swoją petycję. Taką samą otrzyma Kuria Metropolitarna około godz. 12:30, ponieważ marsz z Placu Kolegiackiego przez Wielką, Chwaliszewo dotrze na Ostrów Tumski.

Organizatorem marszu jest Uczniowski Komitet Obrony Szkoły. Uczestnicy chcą zaprotestować przeciwko możliwej likwidacji liceum.


Komentarze (3)

25-03-2009 06:33:09
ilo
hej ho drodzy uczniowie ósemki czas odciąć się od tej właścicieli budynków i poszukać innych. zacznijcie budować swoją tradycję opartą na starej. tylko nie zapominajcie że inne szkoły też mają prawo bytu znajdźcie puste budynki nawet na łozowej. klimatu nie tworzą mury lecz uczniowie i nauczyciele.
25-03-2009 06:29:31
olga
cz. prawda co powiedział Grześ sama kiedyś byłam świadkiem rozmowy księży. jaki to ma przyśpieszenie, ile spala, ile ma koni i to chyba nie była rozmowa o tym co ważne. nawet ksiądz powinien mieć swoje pasje ale powinien wiedzieć dlaczego jest księdzem czy to powołanie czy zwykła praca!!!
25-03-2009 06:25:23
grzes
wita mam takie pytanie do biskupów. czy chęć posiadania nowego samochodu nowych ziem, kupowanie coraz droższych gadżetów jest ważniejsza od misji którą zapoczątkował Jezus? gdzie chęć pomocy drugiej osobie, gdzie ta miłość? nie zazdroszczę Wam tego ale czy kościół zatracił już dawno swoje wartości? jesteście bardzo bogatą instytucją ale czy tak powinno być. Może czas wsiąść przykład z braciszków który oprócz misji kościelnej ciężko pracują: hodują zwierzęta, dbają o ogrody, zajmują się gospodarstwami. czas odstawić Wasze gosposie ruszyć do ludzi i zająć się pomocą bliźniemu drodzy klerze
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: