Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Kasprowicza na sankach, w Wilsona na łyżwach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Kasprowicza na sankach, w Wilsona na łyżwach
07-01-2009 23:32   Janusz Ludwiczak
Zima ucieszyła najmłodszych i miłośników jazdy na łyżwach, którzy mogą zjeżdżać na sankach z górek w Parku Kasprowicza i jeździć na tafli lodu zamarzniętego stawu w Parku Wilsona.

Śnieg i mróz ucieszył dzieci. Już w niedzielę "na Arenie" pojawiły się tłumy najmłodszych amatorów zjazdów na sankach. Dzieci pod opieką rodziców zjeżdżają na sankach, z górek w Parku Kasprowicza.

Zaś kilkadziesiąt metrów dalej w Parku Wilsona zamarzły stawy. Pozwoliło to miłośnikom zimowych szaleństw urządzić sobie ślizgawki. Na stawie w Parku Wilsona pojawili się też amatorzy jazdy na łyżwach.

Zima przyszła do nas pod koniec zeszłego tygodnia. Na razie najbardziej siarczysty mróz był w nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek. W ciągu dnia termometry wskazały -13 stopni Celcjusza. Według synoptyków zima ma utrzymać się jeszcze przez kilka dni, jednak z upływem kolejnych dni mrozy mają trochę ustąpić.


Komentarze (2)

29-01-2010 12:22:23
Milka
Emipepe, byłam w tym tygodniu i też jestem zachwycona lodem :-) Butelek żadnych nie widziałam, pewnie posprzątane, za to zabawa przednia! Wróciłam do lat dziecięcych ślizgając się na tym fantastycznym lodzie :-))))
11-01-2009 17:22:51
emipepe
Zdjęcia piękne, fajna zabawa dla początkujących łyżwiaży, najlepszy lód w Poznaniu szkoda tyko, że jedni dbają o taflę, a drudzy ją niszczą - wieczorem urządzają libacje alkoholowe i rozbijają butelki po alkoholu. W ten sposób może dojść do tragedii. A z drugiej strony - Gdzie jest policja, albo straż miejska? :(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: