Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świat przyrody w dawnych księgach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świat przyrody w dawnych księgach
11-12-2008 00:38   Janusz Ludwiczak
W ramach obchodów Roku Klimatu i Środowiska oraz odbywającej się Konferencji Klimatycznej w filiach Biblioteki Raczyńskich z literaturą dla dzieci i młodzieży prezentowane są wystawki pod hasłem "Świat przyrody w dawnych księgach". Wystawa jest wyborem kopii rycin ze starodruków i atlasów z najcenniejszych zbiorów.

Od 1 do 12 grudnia w jedenastu filiach Biblioteki Raczyńskich z literaturą dla dzieci i młodzieży prezentowane są wystawki zatytułowane "Świat przyrody w dawnych księgach". Na mini wystawach prezentowane są kopie rycin ze starodruków i atlasów z najcenniejszych zbiorów specjalnych Biblioteki Raczyńskich. Najmłodsi czytelnicy mogą też zapoznać się ze współczesnymi książkami popularyzującymi wiedzę o klimacie i środowisku.

Wystawę można oglądać do piątku, także w trzech łazarskich bibliotekach - filii nr 22 przy ulicy Dmowskiego 37, filii nr 23 przy ulicy Hetmańskiej 41 oraz filii nr 46 przy ulicy Arciszewskiego 27 we wtorki i czwartki w godzinach od 9:30 do 14:30 oraz w poniedziałki, środy i piątki od 11:00 do 17:00 (filia 46 przy Arciszewskiego od 13 do 19).

Wystawom towarzyszą też zajęcia dla dzieci. I tak Biblioteka przy ul. Dmowskiego 37 co miesiąc przeprowadza lekcje biblioteczne, w których udział biorą dzieci z przedszkoli nr 44 i 48 oraz uczniowie "zerówek" ze szkół podstawowych nr 9 i 77. Podczas zajęć prowadzone są warsztaty plastyczne, na których młodzi słuchacze projektują zakładki do książek.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: