Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci przeprowadzą się na Szylinga - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci przeprowadzą się na Szylinga
20-11-2008 17:36   Janusz Ludwiczak
W drugiej połowie przyszłego roku prawie 500 policjantów różnych sekcji wprowadzi się do nowej siedziby Policji, która mieścić będzie się w zabytkowym 120-letnim budynku po koszarach wojskowych przy ulicy Szylinga.

W środę policjanci z Komendy Miejskiej Policji zaprosili dziennikarzy na plac budowy nowej siedziby przy ulicy Szylinga, po której oprowadzali nadkomisarz Tomasz Trawiński, kierownik budowy Lucjan Żeligowski z firmy Mostostal Warszawa oraz rzecznik prasowy KMP Zbigniew Paszkiewicz.

Nowa siedziba poznańskiej Policji powstaje w budynku dawnych koszar wojskowych, a później Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy ulicy Szylinga 2. Codziennie przy przebudowie budynku pracuje 120 budowlańców, w tym alpiniści i dekarze.

Wszystkie prace prowadzone są pod okiem konserwatora zabytków, gdyż obiekt wpisany jest do Krajowego Rejestru Zabytków. Z tego powodu zastosowano w budynku innowacyjne rozwiązanie techniczne w postaci ocieplenia wewnątrz budynku. Przy przebudowie udało się dzięki wstawieniu ścianki działowej z jednej dużej przestrzeni uzyskać trzy pomieszczenia biurowe.

Do tej pory najtrudniejszym etapem prac budowlanych była wymiana zniszczonych stropów drewnianych, które zostały usunięte. Dotychczasowy dach został zastąpiony nowym, szklanym, dzięki któremu policjanci będą mieli widok na panoramę miasta. Dodatkowo zmieniono ciągi komunikacyjne, a ściany zostały osuszone i odwilgocone.

Wyremontowany budynek powinien być gotowy do czerwca 2009 roku. Do tego czasu pracownicy muszą uszczelnić okna, zrekonstruować zniszczone gzymsy i urządzić pomieszczenia budynku. W ramach prac budowlanych wchodzi jeszcze budowa dróg dojazdowych oraz oczyszczanie elewacji, które będzie ostatnim etapem inwestycji.

W budynku przy Szylinga oprócz przeniesionych wydziałów na czwartym piętrze znajdzie się centrum monitoringu.

Do nowej siedziby przeniosą się wszystkie wydziały Komendy Miejskiej Policji, w tym sekcja drogówki czy laboratoria kryminalistyczne. Jednak nadal przy ulicy Taborowej pozostanie sekcja zabezpieczenia miasta.
Nowa placówka policji oznacza lepszą współpracę pomiędzy wszystkimi wydziałami, które były rozrzucone po całym mieście. Dodatkowo poznaniacy będą mogli załatwić wszystkie sprawy w jednym miejscu.

Nowa siedziba Policji przy ulicy Szylinga 2 ma zostać otwarta w drugiej połowie przyszłego roku. Równocześnie z przeprowadzką zainteresowani będą mogli załatwić swoje sprawy pod jednym numerem telefonu 997, gdzie będzie można zgłaszać także wypadki i kolizje drogowe.

Remont, który kosztować będzie 50 milionów złotych sfinansuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Mostostal z Warszawy. Nowa siedziba Policji będzie miała ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni (z czego 6.744 m kw to pomieszczenia biurowe , 140 metrów długości i 20 metrów wysokości. Na Szylinga pracować będzie ponad 450 policjantów. Dodatkowo dla niepełnosprawnych i zwykłych klientów dostępne będę dwie przeszklone windy, od strony dziedzińca.


Fot: Janusz Ludwiczak (00-34)

Wizualizacja: Komenda Miejska Policji w Poznaniu (41-44)

Rys: Janusz Ludwiczak (mapa: www.plan.lazarz.pl)

Komentarze (3)

24-11-2008 19:36:55
madzia
Czy oznacza to, że na Łazarzu będzie teraz więcej policjantów?
22-11-2008 17:08:20
qba
Remont, który kosztować będzie 50 milionów złotych sfinansuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W sumie to i tak my podatnicy za to zapłacimy, a nie MSW.
22-11-2008 12:04:38
mieszkaniec
Czy dzielnicowi też będą na Szylinga? Jeśli tak to mielibyśmy blisko na komisariat i co z komisariatem na Rycerskiej, też zostałby przeniesiony?
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: