Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy chodnik na Karwowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy chodnik na Karwowskiego
14-10-2008 01:00   Janusz Ludwiczak
Z końcem września zakończył się remont chodnika na ulicy Karwowskiego. Zabytkową kostkę zastąpiły płyty pozbrukowe.

Zakończył się remont chodnika na ulicy Karwowskiego. Zabytkową kostkę zastąpiły płyty pozbrukowe. O remoncie było jednak głośno. Według doniesień telewidzów WTK kostka z placu budowy była bezprawnie sprzedawana. ZDM ma sprawdzić stan objętości materiału budowlanego z materiałem otrzymanym na magazynie.

Zabytkowa kostka jednak nie wróci na Łazarz. Według planów ma trafić w okolice Starego Rynku. W miejsce historycznego bruku trafiła kostka pozbrukowa.

W poniedziałek rozpoczął się też remont chodnika na ulicy Matejki od Berwińskiego do Orzeszkowej oraz na ulicy Grunwaldzkiej do Roosevelta do Zeylanda i Śniadeckich. Prace związane są z przygotowani do konferencji klimatycznej, która odbędzie się w grudniu.

Dobiega końca też remont zarówno chodników jak i całej ulicy Głogowskiej od Stablewskiego do Niegolewskich.

Remont chodnika na ulicy Karwowskiego wykonała firma Drobud S.A. i realizowany ze środków Zarządu Dróg Miejskich i Rady Osiedla Świętego Łazarza.


Komentarze (3)

18-10-2008 23:51:42
filip
MIKI co ty chcesz od bruku w City Parku. To nowy obiekt. Pewnie lepiej niech przez kolejne lata szpecą okolice Areny tereny wojskowe. Nie zmienia to faktu, że wystarczyłoby tylko wyrównać podłoże i zachować kostkę. Jasne na Starym Rynku też niech postawią pozbruk.
15-10-2008 20:23:03
MIKI
Nowa kostka typu pozbruk przy odnowionej zabytkowej kamienicy zamiast starej uzupełnionej małymi bazaltowymi kostkami to jak założenie adidasow do smokingu lub sukni balowej . Rady Osiedla Łazarz powinny stanowczo protestować przeciwko zabieraniu zabytkowych płytek i kostek z miejsc gdzie najlepiej się pasują do starej architektury. Przykladem pozytywnym jest pięknie ułożony stary bruk przy kościele św. Anny a negatywnym pozbruk w kompleksie CITY PARK wzdłuż ul. Wyspianskiego jeszcze dodatkowo w popielatym kolorze zamiast postarzonego brązu a sa takie w ofercie firm produkująch kostki brukowe.
14-10-2008 17:52:55
max
Szkoda, że zniknęła stamtąd tak zabytkowa kostka.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: