Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wieści z placu budowy: światła już (prawie) świecą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wieści z placu budowy: światła już (prawie) świecą
03-10-2008 11:10   Janusz Ludwiczak
W środę i czwartek drogowcy przeprowadzali próby działania nowej sygnalizacji świetlnej. Kończy się pomału remont ulicy Głogowskiej, o czym świadczy zamontowanie świateł i układanie nowej kostki chodnikowej.

Co prawda drogowcy mają czas jeszcze do 15 października, ale już powoli kończy się remont na ulicy Głogowskiej. Drogowcy zamontowali już nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Głogowskiej ze Sczanieckiej, Rynkiem Łazarskim i Niegolewskich oraz ułożyli nowy asfalt na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Niegolewskich, a VIII LO. W środę i czwartek odbyły się próby działania nowej sygnalizacji, która powinna za kilka dni zacząć normalnie funkcjonować. Ekipy remontowe kończą także układanie nowych chodników.
Specjalny podjazd dla niepełnosprawnych i matek z wózkami został zbudowany do delikatesów "Piotr i Paweł".
Pomyślano także o osobach niewidomych i niedowidzących. Dzięki różnym sygnałom dźwiękowym niewidomi będą mogli odróżnić światło czerwone od zielonego.
Sygnalizacja sterowana będzie dzięki inteligentnym kamerom umieszczonym na sygnalizatorach. Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone już na skrzyżowaniu Głogowskiej ze Stablewskiego i Potworowskiego oraz na Rondzie Kaponiera.

Dobra wiadomość dla kierowców. Można już wyjechać z Rynku Łazarskiego i ulicy Sczanieckiej w Głogowską. Jednak utrudniony jest ruch na ulicy Wyspiańskiego oraz przy skrzyżowaniu z Głogowską i Matejki w związku z prowadzonymi pracami remontowymi i kanalizacyjnymi.


Komentarze (2)

04-10-2008 22:30:28
kierowca
Mam nadzieję, że światła będą zsynchronizowane ze sobą?
03-10-2008 10:59:44
ww
W końcu będzie drugie przejście do przystanku w kierunku centrum, przy wubeku oraz na wysokości piotra i pawła. Ludzie i tak tam przechodzili na szagę. Jednak to i tak przesada, aby światła były co "5 metrów".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: