Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont paraliżuje Głogowską. Są już nowe światła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont paraliżuje Głogowską. Są już nowe światła
24-09-2008 00:39   Janusz Ludwiczak
Od lipca trwa przebudowa skrzyżowań Głogowskiej ze Sczanieckiej i Rynkiem Łazarskim. Wymiany jest chodnik, remontowana nawierzchnia, powstaje nowa sygnalizacja świetlna. Inwestycja sprawia, że przez cały dzień, nie tylko w szczycie komunikacyjnym korkuje się ulica Głogowska. Obecnie z powodu remontu ruch kołowy odbywa się po torowisku tramwajowym, a piesi muszą iść w piachu.

W lipcu rozpoczęła się wielka przebudowa ulicy Głogowskiej. Drogowcom udało się już przesunąć przystanek tramwajowy "Rynek Łazarski" bliżej Centrum. W dodatku jest on przystosowany do niskopodłogowych tramwajów i osób niepełnosprawnych, a w dodatku dłuższy. Ponadto poprawiło się bezpieczeństwo w tym rejonie. Przejście dla pieszych znajdzie się na początku i końcu przystanku. Dodatkowo nie możliwy będzie teraz skręt w lewo ze Sczanieckiej w Głogowską. Nie raz dochodziło tam do kolizji.

Przy okazji przebudowy na skrzyżowaniach Głogowskiej z Niegolewskich, Sczanieckiej oraz Rynkiem Łazarskim powstają sygnalizacje świetlne. W dodatku powstaje zupełnie nowe przejście dla pieszych na wysokości banku BZ WBK. Piesi i tak przechodzili w tym miejscu na "szagę". Teraz przechodzenie przez jezdnie będzie legalne. W dodatku ułatwione zostanie przesiadanie z tramwaju do tramwaju, gdyż przystanki przy Rynku Łazarskim znajdują się teraz praktycznie na vis a vis siebie.

Remont utrudnia jednak życie kierowcom i pieszym. Nie dość, że ulica Głogowska jest przebudowywana to równocześnie Aquanet przeprowadza remont kanalizacji. Drogowcy zrywają też starą nawierzchnię i kładą nową. W związku z tym zamknięte są obie nitki, a cały ruch odbywa się jedną nitką po torowisku tramwajowym. Uważać muszą zwłaszcza na samochody ciężarowe i autokary pasażerowie czekający na przystankach.
Zwężona jest nie tylko ulica Głogowska na odcinku od Limanowskiego do Stablewskiego, ale zamknięty wyjazd z Rynku Łazarskiego i ulicy Sczanieckiej w Głogowską.

Drogowcy układają też nowe chodniki. Niekiedy piesi muszą iść w piachu. Jak dobrze, że nie ma ulewnych deszczy i błota.

Remont potrwa do 15 października, jednak nie wykluczone, że zakończy się on wcześniej, co widać po postępie prac. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo będzie ładniej i bezpieczniej.


Komentarze (3)

27-09-2008 17:01:53
filip
Chyba w centrum sterowania ruchem nie wiedzą co to jest zielona fala. Najgorzej jest na Świętym Marcinie. Tam na zielone światło przy Gwarnej, Ratajczaka czy Kościuszki czeka się nawet po 5 minut równo z zegarkiem. Gdzie ta niby inteligenta sygnalizacja, a ile mam naciskać przycisk?
27-09-2008 11:59:08
max
Teraz będzie po prostu super się jechało od Górczyna do Centrum. Na każdym prawie skrzyżowaniu światła. Żeby chociaż były one shrynchronizowane.
24-09-2008 15:12:58
bj
4 sygnalizacje na długości praktycznie 200m Głogowskiej, ktoś tu chyba nie pomyślał. I tak, Głogowska z jako takiej przejezdnej ulicy, zwłaszcza przy centrum, stanie się drugą zakorkowaną Bukowską.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: