Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Za tramwaj" pęka w szwach. Krótkie MANy są niewystarczające - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Za tramwaj" pęka w szwach. Krótkie MANy są niewystarczające
25-07-2008 01:49   Janusz Ludwiczak
Już prawie dwa tygodnie trwają utrudnienia komunikacyjne na Głogowskiej. Pasażerowie pozbawieni są tramwajów. Pozostają im autobusy "za tramwaj", sęk w tym, że szczególnie w godzinach szczytu są one przepełnione i spóźniają się.

Ulica Głogowska tramwajów została pozbawiona 14 lipca w skutek awarii kanalizacyjnej przy Dworcu Zachodnim. W poniedziałek okazało się, że bimby pojadą Głogowską, ale… dopiero we wrześniu. Tymczasem mieszkańcy Łazarza i pasażerowie MPK mają do dyspozycji cztery autobusy "za tramwaj" kursujące od Zajezdni Głogowska do Ronda Kaponiera co 7 minut. Autobusy teoretycznie pojawiają się na przystankach. Teoretycznie, bowiem w godzinach szczytu zdarza się, że autobusy nie tylko spóźniają się w wyniku korków, ale wręcz jadą jeden za drugim.

Autobusy zastępcze są także przepełnione. Linię "za tramwaj" obsługują krótkie autobusy marki MAN NL202 oraz przegubowe Ikarus. Sęk w tym, że "Many" są za ciasne i zawsze przepełnione, zaś autobusy marki Ikarus niewygodne dla ludzi starszych, gdyż do pojazdu trzeba wchodzić po wysokich stopniach.

Autobusy MAN mogą przewieść według specyfikacji 133 pasażerów (w tym są 32 miejsca siedzące). Przegubowe Ikarusy są jednak bardziej pojemne (mogą przewieść 160 pasażerów).

Czy zatem MPK nie powinno zwiększyć częstotliwości autobusów (średnio tramwaje przy letnim rozkładzie pojawiały się na przystankach co 4 minuty) oraz wymienić tabor poprzez zamianę krótkich Manów na autobusy przegubowe, najlepiej na niskopodłogowe (przydatne zwłaszcza osobom starszym, matkom z wózkami oraz podróżnym dojeżdżającym na Dworzec Zachodni), chociażby z linii nr 64, która jest obecnie mniej obciążona?


Komentarze (5)

28-07-2008 19:11:25
gaga
Nie raz jestem szybciej pieszo z Kaponiery do okolic Parku Wilsona niż tym zapchanym autobusem "za tramwaj". I nie raz jedzie jeden za drugim. Czy w tym MPK dbają o ludzi starszych??? A brak autobusu za tramwaj na Sołaczu w miniony weekend to też przesada. Polecam pracownikom układającym te bezmyslne objazdy skorzystać osobiście z tramwajów i autobusów, a nie jeżdzić sobie tylko służbowym autkiem po mieście!
26-07-2008 12:58:36
lazarus
Czy 5tka będzie jeździć przez Wildę czy przez Reymonta?Może w końcu podjęta zostanie jakaś konkretna i bezmianowa decyzja? Czy MPK ma zamiar zamieścić nowe rozkłady 5, 8 i 14, a rozkłady z Głogowskiej zdjąć lub czymś zakryć, bo wprowadzają one w błąd. A tak na marginiesie na przystanku przy teatralce widziałem, że 9 i 11 w ten weekend nie jadą na Piątkowską - 9 jedzie na Sobiecha, a 11 na Wilczak. MPK jak zwykle nie zamieściło informacji na swojej stronie. Jak zwykle pasażerowie są zdezorientowani. Co to a dziadoska firma!
25-07-2008 20:32:42
lazarus
Niestety Poznań to nie Kraków. Może wszystko zmieni się, gdy zacznie działać ZTM.
25-07-2008 14:48:29
filip
Polecam tym z mpk przejechać się w jakiś dzień roboczy o 7 rano lub pomiędzy 14 a 17 i przekonać na własnej skórze jak jest, bo w godzinach szczytu faktycznie jest fatalnie. W Krakowie wszystkie autobusy za tramwaj są NISKOPODŁOGOWE I PRZEGUBOWE!!!
25-07-2008 11:17:42
max
Czasami do autobusu nie idzie wsiąść, już raz zdarzyło mi się czekać na następny, bo był aż taki ścisk.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: