Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla przekaże 9 tys. zł na zakup policyjnego radiowozu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla przekaże 9 tys. zł na zakup policyjnego radiowozu
10-08-2011 16:25   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek, po zakończeniu sesji Rady Osiedla Święty Łazarz odbyły się posiedzenia dwóch komisji problemowych: Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia. W trakcie posiedzenia komisji radni postanowili przekazać w przyszłym roku 9 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiowozu przez Komisariat Policji Poznań-Grunwald. Natomiast Straż Miejska otrzyma od Rady Osiedla Święty Łazarz środki na zakup defibrylatora, zestawów do udzielania pierwszej pomocy i zakup materiałów edukacyjnych dla patroli szkolnych.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pozytywnie zaopiniowała projekt przekazania środków w wysokości 9 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiowozu przez Komisariat Policji Poznań-Grunwald. W tym roku Rada Osiedla Święty Łazarz (podobnie jak inne samorządy pomocnicze na Grunwaldzie) przekazała 5,5 tys. zł. na zakup radiowozu dla policji. Dzięki tym środkom Komisariat Policji Poznań-Grunwald otrzyma nowy radiowóz marki Peugeot.

Natomiast Straż Miejska otrzyma z przyszłorocznego budżetu od Rady Osiedla Święty Łazarz 10 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych dla patroli szkolnych (4 tys. zł), zakup zestawów do udzielania pierwszej pomocy (1 tys. zł) i zakup defibrylatora (w wysokości 5 tys. zł).

Radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego podjęli też uchwałę o przekazaniu środków na realizację pogadanek i zakup gadżetów dla osób starszych w ramach programu "Bezpieczny senior", zakup kamizelek odblaskowych i znaczków ochronnych oraz akcję "Bezpieczne lato" i "Bezpieczna droga do szkoły" dla dzieci i młodzieży szkolnej z łazarskich szkół. W sumie na te zadania Referat Grunwald Straży Miejskiej otrzyma w przyszłym roku 23 tys. zł.

Członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Święty Łazarz w trakcie poniedziałkowego posiedzenia rozmawiali też o bezpieczeństwie na łazarskich ulicach. Rada osiedla zamierza w przyszłym roku przekazać 3 tys. zł. na zakup lustra, które ma pojawić się na skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Stablewskiego. Podobnie jak w przypadku skrzyżowania ulic Kasprzaka i Stablewskiego ma to poprawić bezpieczeństwo i ograniczyć wypadki drogowe.

Natomiast radni z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia, w pięcioosobowym składzie wystąpili z propozycją przekazania z przyszłorocznego budżetu 6 tys. zł. na organizację pogadanek w ramach programu "Bezpieczny senior". Spotkania z policjantami i strażnikami miejskimi dla osób starszych będą odbywać się na terenie czterech parafii i dwóch instytucji (w Klubie Osiedlowym "Krąg", Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konopnickiej, a także w Parafiach: Chrystusa Sługi, Matki Boskiej Bolesnej, Św. Anny i Michała Archanioła).

Ostateczną decyzję dotyczącą sfinansowania inwestycji i zadań radni podejmą 24 sierpnia, podczas sesji budżetowej. Wtedy uchwalany będzie plan rzeczowo-finansowy (budżet) na 2012 r.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: