Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Moderus Beta zadebiutował na trasie "13-tki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Moderus Beta zadebiutował na trasie "13-tki"
19-05-2011 12:59   Janusz Ludwiczak
Nowy tramwaj - Moderus Beta, czyli przegubowa "stopiątka" wozi od wtorku pasażerów. Podczas inauguracyjnego rejsu woził pasażerów linii nr 13.

Tramwaj Moderus Beta MF 02 AC został wyprodukowany przez zakłady Modertrans Poznań Sp. z o.o. na zlecenie poznańskiego MPK. Pojazd został zbudowany na bazie dwóch wagonów jednokierunkowego tramwaju typu 105N.

W połowie marca pierwszy z siedmiu Moderusów Beta został dostarczony do Poznania. 28 kwietnia tramwaj uzyskał homologację, jaką wystawiło Ministerstwo Infrastruktury. Dzięki temu nowa bimba może wozić już pasażerów.

We wtorek nowy tramwaj wyjechał w inauguracyjny rejs i po raz pierwszy woził pasażerów - na początek linii nr 13. W środę Moderus Beta pojawił się na trasie "siedemnastki", a dziś ma wozić pasażerów linii nr 17.

"Przegubowe stopiątki" zostały wyposażone w system odzyskiwania energii podczas hamowania. Środkowy, wbudowany człon, stanowiący 25% powierzchni podłogi, jest niskopodłogowy. Tramwaj posiada szerokie odkładane na zewnątrz drzwi, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie będzie wygodniejsze. Moderus Beta ma 28,2 m długości i może przewieść w sumie 216 pasażerów (w tym 39 na miejscach siedzących).


Komentarze (3)

19-05-2011 21:21:28
Kac-per
Fajny tramwaj, szkoda tylko, że tak jak Moderus Alfa i Konstale ma tak mało miejsc siedzących.
19-05-2011 20:22:33
empeka
A Moderus Alfa to co też nowa konstrukcja??? "Pojazd został zbudowany na bazie dwóch wagonów jednokierunkowego tramwaju typu 105N."
19-05-2011 20:08:39
...
To jest całkowicie nowa konstrukcja! Ze stopiątkami nie ma nic wspólnego!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: