Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia będzie obchodzić 100-lecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia będzie obchodzić 100-lecie
05-05-2011 00:39   Janusz Ludwiczak
W najbliższą sobotę zainaugurowany zostanie jubileusz 100-lecia Palmiarni. W Parku Wilsona odbędzie się m.in. kiermasz ogrodniczy, festyn rodzinny i pokaz sztucznych ogni.

W sobotę, 7 maja uroczyście otwarty zostanie jubileusz 100-lecia Palmiarni. Z tej okazji w Parku Wilsona w godz. od 10:00 do 17:00 odbędzie się kiermasz roślin, sprzętu ogrodniczego i specjalnej literatury w ramach XVIII edycji konkursu "Zielony Poznań".

O godz. 15:00 rozpocznie się festyn rodzinny, w trakcie którego odbędą się zabawy i animacje dla dzieci oraz występy zespołów artystycznych w Muszli Koncertowej.

Cztery godziny później Prezydent Miasta, Ryszard Grobelny oficjalnie otworzy obchody 100-lecia Palmiarni Poznańskiej.

Na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Strefa Zero, który nawiązuje do tradycji pop - rocka sięgając do najlepszych wykonawców tego gatunku, nie brakuje też najlepszych utworów polskich i własnych kompozycji. 16 grudnia ubiegłego roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt: "Bałagan", zaś w kwietniu ukazał się teledysk do utworu "Czekam na jutrzejszy dzień".

Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni nad Palmiarnią Poznańską, ok. godz. 21.

To nie koniec obchodów 100-lecia Palmiarni w najbliższym czasie. W poniedziałek w godz. od 17 do 21 w Parku Wilsona poznańscy studenci planują zorganizować akcję "Cho no pobiegać, TEJ!, jako wydarzenie promujące Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2011. W programie m.in.: piknik, zajęcia i gry sportowe, mini koncert studenckiego zespołu i DJ-a. Najważniejszą atrakcją będzie Bieg Juwenaliowy na alejkach utwardzonych, w którym wezmą udział studenci. Celem jest promocja 100-lecia Palmiarni oraz integracja studentów wszystkich uczelni poznańskich, a także promocja miesiąca maja jako "Miesiąca Studentów".

Natomiast za miesiąc, 4 czerwca w Parku Wilsona odbędzie się impreza "Sportowo na 100-lecie Palmiarni", podczas której zaprezentowane zostaną różne dyscypliny sportu, animacje sportowe dla mieszkańców, a w Muszli Koncertowej wystąpi m.in. Kolejorz Girls.

Zaś tydzień później, 10 czerwca w godz. od 10 do 18 odbędzie się zbiórka krwi i akcja społeczna pod hasłem "Krewni Euro".

Cykl imprez związanych z jubileuszem i promocją Palmiarni potrwa do października.

We wrześniu 2009 r. Palmiarnia przygotowała już specjalną wystawę z okazji nadchodzącego jubileuszu. Wystawa prezentowała nie tylko zbiór fotografii i pocztówek. Na ekspozycji zobaczyć było można odrestaurowany zegar słoneczny z 1929 roku - przygotowany specjalnie na PeWuKę, fragment okruchów starego Poznania czy medal ufundowany przez Społeczny Komitet Odbudowy Palmiarni, a także prywatne albumy, książki o Palmiarni czy foldery informacyjne. Szerzej na ten temat w artykule: "Wystawa na 100-lecie Palmiarni"

ZOBACZ TAKŻE: Orkiestra Pawlaka wystąpi w Parku Wilsona


R E K L A M A

Komentarze (3)

08-05-2011 00:44:47
ja
tak, ogniem zajely sie iglaki przed palmiarnia (po prawej stronie glownego wejscia), ognien byl dosc duzy
07-05-2011 21:38:41
johnyj
Właśnie były fajerwerki, a chwilę po nich w tamtym kierunku pojechało kilka wozów strażackich... Coś się zajęło?
05-05-2011 10:22:48
MIMI
A przy okazji jubileuszu dyrektorowi Wągrowskiego zostanie w końcu wręczone skierowanie na emeryturę?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2023/2024 na Łazarzu

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: