Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka nie dojedzie na Dworzec Zachodni i do Głogowskiej na Euro2012? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka nie dojedzie na Dworzec Zachodni i do Głogowskiej na Euro2012?
14-04-2011 00:53   Janusz Ludwiczak
Możliwe, że szybkim tramwajem nie dojedziemy do Dworca Zachodniego przed Euro2012. Najtańsza oferta na zrealizowanie inwestycji zaproponowana przez jedną z firm wyniosła 125 mln zł, czyli o prawie 25 mln zł niż zakładał miejski budżet.

125 mln zł zaoferowała firma Torpol na wydłużenie "PeSTki" do Dworca Zachodniego i ul. Głogowskiej, tym samym była to najtańsza oferta. Pozostali dwaj oferenci zaproponowali podobne stawki (od 129 do 132 mln zł).

Miasto szacowało, że inwestycja ta pochłonie 102 mln zł. Spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 przeanalizuje teraz szczegółowo nadesłane oferty.

Po analizach miejskich urzędników udało się w środę znaleźć część brakujących funduszy, które pochodzić będą z zaoszczędzonych środków na budowę trasy tramwajowej na Franowo (15 mln zł) i remontów dróg (9 mln). Rozważane jest też sięgnięcie do nadwyżki z ubiegłych lat.

Ostateczną decyzję podejmą miejscy radni, którzy spotkają się lada dzień na nadzwyczajnej sesji.

Jak zapewnia wiceprezydent Mirosław Kruszyński przetarg na przedłużenie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego ma zostać oficjalnie ogłoszony jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

ZOBACZ TAKŻE: Bimby będą nadal jeździć po starych torowiskach. Rondo Jeziorańskiego wyremontują dopiero jesienią


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: