Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowską i Grunwaldzką zamiast tramwajów pojadą autobusy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowską i Grunwaldzką zamiast tramwajów pojadą autobusy
09-03-2011 01:08   Janusz Ludwiczak
Wiosną i latem może czekać nas paraliż komunikacyjny. W kwietniu rozpocząć mają się prace związane z wydłużeniem PeSTki do Dworca Zachodniego i ul. Głogowskiej. Przez dwa miesiące ulicą Głogowską zamiast tramwajów linii nr 5, 8, 14 i 18 mają kursować autobusy zastępcze. Autobusy "za tramwaj" pojawią się też latem na ulicy Grunwaldzkiej, a to ze względu na planowany remont Ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego.

Jeszcze w tym miesiącu mamy poznać firmę, która zbuduje trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego. Spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 chciałaby, by wykonawca rozpoczął prace budowlane już w kwietniu.

Realizacja wydłużonej PeSTki, o której pisaliśmy w artykule: PeSTka dojedzie na Zachodni i wjedzie w Głogowską na Euro2012? oznaczać będzie zamknięcie ruchu tramwajowego na samej ulicy Głogowskiej, a to przede wszystkim ze względu na budowę zwrotnic i nowego torowiska do istniejącej sieci, na wysokości Mc Donalds`a. Prace wiązać będą się także z remontem wodociągu, który przebiega pod planowaną nową trasą tramwajową.

Inwestycja wiązać będzie się z zamknięciem ruchu tramwajowego na fragmencie ulicy Głogowskiej, a pasażerów od skrzyżowania z Hetmańską do Ronda Kaponiera wozić mają autobusy "za tramwaj".

Tramwaje zastąpią autobusy zastępcze także na ulicy Grunwaldzkiej, ale to najprawdopodobniej dopiero w wakacje. W końcu po rocznym opóźnieniu w lipcu rozpocznie się generalna przebudowa Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego, która będzie jedną z kluczowych inwestycji na Euro2012, o której więcej można przeczytać w tekście zatytułowanym: Remont Ronda Jeziorańskiego zamiast latem rozpocznie się wiosną 2011 roku.

Remont Ronda Jeziorańskiego zostanie połączony z poszerzeniem i przebudową ulicy Grunwaldzkiej w okolicach stadionu i Junikowa. Na ten czas całkowicie zmienione zostać mają trasy tramwajów linii nr 1, 6, 7, 13 i 15, a bimby nie będą kursować ulicami Gruwnaldzką, Reymonta i Hetmańską (od Arciszewskiego do Głogowskiej).

Obie inwestycje nie będą prowadzone w tym samym czasie, więc sytuacja, że Łazarz zostanie całkowicie pozbawiony tramwajów nam nie grozi. Po pierwsze MPK musi mieć dostęp do zajezdni przy Głogowskiej i pętli na Górczynie, gdzie nocują tramwaje z zajezdni Gajowa i innych baz. Po drugie MPK nie będzie miało dostępu do torów odstawczych przy ul. Budziszyńskiej, a kolejne 60 tramwajów będzie musiało umieścić w pozostałych zajezdniach i na ulicach. Komunikacyjny paraliż więc nam nie grozi.


Komentarze (5)

10-03-2011 18:56:36
De.
Z wysoko podłogowych zostały tylko ikarusy jako zabytkowe.
10-03-2011 18:46:12
Szak
Przecież niedawno było wielkie święto i już wyrzucili wszystkie wysoko-podłogowe i już nie ma żadnych są tylko nisko. Po euro ma być kolejny przetarg na tramwaje (po Tramino) i to samo ma stać się z tramwajami.
09-03-2011 21:58:42
Kac-per
Prawie wszystkie autobusy są niskopodłogowe ;) Horror będzie, na pewno, ale ciszę się że chociaż coś powstanie w Poznaniu na to EURO 2012.
09-03-2011 21:56:07
mamik
A widziałaś na ulicach Ikarusy, bo ja już dawno nie mogę żadnym pojechać. Autobusy wysokopodłogowe poszły już w odstawkę.
09-03-2011 17:21:40
kasia
Horror. Całe lato (a wystarczy im całe lato, na pewno?..Bo u nas to różnie bywa)do ..)do do pracy kombinowanym transportem, i zdążyć na na 7 rano. A moje osiemdziesięcioletnie ciocie - autobusami na działkę i na cmentarz na Junikowie. Czy chociaż będą to autobusy niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb starszych ludzi?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: