Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy, którzy blokowali przejazd karetkom i wozom straży pożarnej zostali ukarani mandatami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy, którzy blokowali przejazd karetkom i wozom straży pożarnej zostali ukarani mandatami
20-01-2011 00:24   Janusz Ludwiczak
Policjanci ukarali już mandatem w wysokości 100 złotych jednego z kierowców, który w poniedziałek blokował przejazd karetkom, wozom straży pożarnej i innych uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze z komisariatu targowego prowadzą też postępowanie wobec innych kierowców i zamierzają wystosować wniosek do Sądu Grodzkiego.

O kierowcach, którzy bezmyślnie zostawiali swoje auta na ul. Stolarskiej, tym samym blokując przejazd nie tylko innych uczestnikom ruchu, ale karetkom przewożących chorych czy wozom straży pożarnej, jadących na sygnale pisaliśmy w artykule: Na Stolarskiej bezmyślni kierowcy blokują przejazd karetkom oraz wozom straży pożarnej

Sprawa jest znana policjantom z Komisariatu Poznań Targi od dawna. Mimo, że policjanci karają mandatami kierowców niewłaściwie parkujących swoje samochody nie przynosi to długotrwałych rezultatów. Podobnie nieskuteczne były decyzje o wywożeniu na parkingi depozytowe źle zaparkowanych aut. W związku z zaistniałą sytuacją kierownictwo miejscowego komisariatu podjęło działania na rzecz zmiany organizacji ruchu na tej ulicy i zastosowania rozwiązań technicznych uniemożliwiających niewłaściwe parkowanie, uniemożliwiające przejazd karetkom pogotowia powiedział podinsp. Andrzej Borowiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Policjanci z komisariatu targowego odholowali jeden ze źle zaparkowanych samochodów i już ukarali mandatem kierowcę. Funkcjonariusze prowadzą też postępowanie wobec innych kierowców.

Temat jest nam bardzo dobrze znany. Osobiście odholowałem jeden z samochodów podczas targów Budma. Dzielnicowy rejonu w ostatnim tygodniu wszczął 6 postępowań w sprawie o wykroczenie.
Wystosowaliśmy pismo do Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, prosząc o szeroką kampanię informacyjną, popartą naszą zdecydowaną postawą.
Niestety najwięcej samochodów naruszających tam zakaz ma poznańskie tablice rejestracyjne.
- powiedział Michał Żwawiak z Komisariatu Policji Poznań-Targi.

Informacje te potwierdza kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji Poznań-Targi.
14 stycznia był przypadek, gdzie odholowaliśmy jedno auto. Kierowca przy odbiorze auta został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych. Obecnie prowadzimy osiem postępowań, gdzie kierowcy nie dostosowali się do znaków B-36, czyli zakaz zatrzymywania.
Wczynamy też inne postępowania. Kierowcy zostaną ukarani mandatem. Wystosujemy też wniosek do Sądu Grodzkiego.
- powiedział asp.szt. Krzysztof Dolny, Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji Poznań-Targi.

Wystosowaliśmy też pismo do Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu:
"Mając na uwadze zgłoszenia mieszkańców i sygnały od dyrekcji 111. Szpitala Wojskowego, a także ostatnie publikacje medialne Komisariat Policji Poznań-Targi starając się wyczerpać wszelkie możliwości działania w tym zakresie wnosi o udzielenie pomocy w zakresie przeprowadzenia prewencyjnej kampanii informacyjnej. Planuje się przekazać w sposób mogący dotrzeć do jak najszerszej publiczności, że z uwagi na wystąpienia zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów w rejonie ulicy Stolarskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie 111. Szpitala Wojskowego Komisariat Policji Poznań-Targi we współpracy z oddziałem Straży Miejskiej wprowadził bardziej restrykcyjną procedurę postępowania w stosunku do kierujących, rażąco naruszających zasady ruchu drogowego w zakresie nieprzestrzegania przepisów dotyczących zatrzymywania się i postoju w tym rejonie"
- dodaje asp.szt. Krzysztof Dolny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: