Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy, którzy blokowali przejazd karetkom i wozom straży pożarnej zostali ukarani mandatami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy, którzy blokowali przejazd karetkom i wozom straży pożarnej zostali ukarani mandatami
20-01-2011 00:24   Janusz Ludwiczak
Policjanci ukarali już mandatem w wysokości 100 złotych jednego z kierowców, który w poniedziałek blokował przejazd karetkom, wozom straży pożarnej i innych uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze z komisariatu targowego prowadzą też postępowanie wobec innych kierowców i zamierzają wystosować wniosek do Sądu Grodzkiego.

O kierowcach, którzy bezmyślnie zostawiali swoje auta na ul. Stolarskiej, tym samym blokując przejazd nie tylko innych uczestnikom ruchu, ale karetkom przewożących chorych czy wozom straży pożarnej, jadących na sygnale pisaliśmy w artykule: Na Stolarskiej bezmyślni kierowcy blokują przejazd karetkom oraz wozom straży pożarnej

Sprawa jest znana policjantom z Komisariatu Poznań Targi od dawna. Mimo, że policjanci karają mandatami kierowców niewłaściwie parkujących swoje samochody nie przynosi to długotrwałych rezultatów. Podobnie nieskuteczne były decyzje o wywożeniu na parkingi depozytowe źle zaparkowanych aut. W związku z zaistniałą sytuacją kierownictwo miejscowego komisariatu podjęło działania na rzecz zmiany organizacji ruchu na tej ulicy i zastosowania rozwiązań technicznych uniemożliwiających niewłaściwe parkowanie, uniemożliwiające przejazd karetkom pogotowia powiedział podinsp. Andrzej Borowiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Policjanci z komisariatu targowego odholowali jeden ze źle zaparkowanych samochodów i już ukarali mandatem kierowcę. Funkcjonariusze prowadzą też postępowanie wobec innych kierowców.

Temat jest nam bardzo dobrze znany. Osobiście odholowałem jeden z samochodów podczas targów Budma. Dzielnicowy rejonu w ostatnim tygodniu wszczął 6 postępowań w sprawie o wykroczenie.
Wystosowaliśmy pismo do Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, prosząc o szeroką kampanię informacyjną, popartą naszą zdecydowaną postawą.
Niestety najwięcej samochodów naruszających tam zakaz ma poznańskie tablice rejestracyjne.
- powiedział Michał Żwawiak z Komisariatu Policji Poznań-Targi.

Informacje te potwierdza kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji Poznań-Targi.
14 stycznia był przypadek, gdzie odholowaliśmy jedno auto. Kierowca przy odbiorze auta został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych. Obecnie prowadzimy osiem postępowań, gdzie kierowcy nie dostosowali się do znaków B-36, czyli zakaz zatrzymywania.
Wczynamy też inne postępowania. Kierowcy zostaną ukarani mandatem. Wystosujemy też wniosek do Sądu Grodzkiego.
- powiedział asp.szt. Krzysztof Dolny, Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji Poznań-Targi.

Wystosowaliśmy też pismo do Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu:
"Mając na uwadze zgłoszenia mieszkańców i sygnały od dyrekcji 111. Szpitala Wojskowego, a także ostatnie publikacje medialne Komisariat Policji Poznań-Targi starając się wyczerpać wszelkie możliwości działania w tym zakresie wnosi o udzielenie pomocy w zakresie przeprowadzenia prewencyjnej kampanii informacyjnej. Planuje się przekazać w sposób mogący dotrzeć do jak najszerszej publiczności, że z uwagi na wystąpienia zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów w rejonie ulicy Stolarskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie 111. Szpitala Wojskowego Komisariat Policji Poznań-Targi we współpracy z oddziałem Straży Miejskiej wprowadził bardziej restrykcyjną procedurę postępowania w stosunku do kierujących, rażąco naruszających zasady ruchu drogowego w zakresie nieprzestrzegania przepisów dotyczących zatrzymywania się i postoju w tym rejonie"
- dodaje asp.szt. Krzysztof Dolny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: