Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ta ostatnia wystawa... w galerii "Na Strychu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ta ostatnia wystawa... w galerii "Na Strychu"
05-11-2010 01:13   Janusz Ludwiczak
Wernisaż wystawy "Ślady - prace malarskie Urszuli Nieborak" odbył się w ostatni czwartek października. Jest to ostatnia wystawa w Galerii "Na Strychu" przy ul. Wyspiańskiego, która zakończy swoją działalność z końcem roku.

Wystawa "Ślady" przedstawia prace malarskie Urszuli Nieborak. Artystka jest poznanianką i absolwentką Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). W trakcie studiów zainteresowała się ona sztuką. W połowie lat 90. rozpoczęła od tkaniny klasycznej, wykonując gobeliny. Później zaczęła malować na szkle, a następnie pod okiem artysty i rzeźbiarza, Józefa Kaliszana zajęła się malarstwem olejnym.

Urszula Nieborak od jedenastu lat jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków i Fotografików "Dedal" w Poznaniu, zaś od 2002 roku należy do Związku Artystów Plastyków, a w latach 2004 - 2008 roku była jego prezesem.
Co roku malarka organizuje liczne wystawy, m.in. w ramach Salonu Wielkopolski.

Tym samym jest to ostatnia wystawa w Galerii "Na Strychu" w budynku dawnego komisariatu policji przy ul. Wyspiańskiego 7. Mimo, iż galeria zakończy swoją działalność, to nadal będzie funkcjonować Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W lipcu 2002 roku rozpoczęliśmy w zasadzie działalność naszego stowarzyszenia. Wówczas piętnastu artystów zaprezentowało swoje prace. Potem został przygotowany program, założenia organizacyjne. 7 stycznia 2003 roku powołaliśmy komitet organizacyjny, który przyjął główne założenia i właściwie dzień ten jest początkiem formalnym stowarzyszenia. Później historia potoczyła się bardzo szybko. Stowarzyszenie nie powstało sobie od tak, tylko powstało przy ogromnym aplauzie ówczesnego komendanta wielkopolskiej policji, gen. Tusińskiego za przyzwoleniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - wspominała podczas wernisażu Barbara Kubiak-Sobczak, prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu.

W trakcie wernisażu Zbigniew Okopski, rzeźbiarz z Poznania zaśpiewał piosenkę "Ta ostatnia wystawa" autorstwa Stanisława Kasprzaka, której tekst brzmiał m.in.:
Dziś ostatnia wystawa
W galeryjce "Na Strychu".
Smutny szampan w kielichu
I smutna twarz...
Dziś ostatni wernisaż
Zanim się rozejdzemy,
Wina się napijmy
Ostatni raz
Będą jeszcze jakieś wystawy,
Ale gdzie i kiedy? - kto to wie?

Wystawa "Ślady" czynna będzie do 28 listopada włącznie. Można ją oglądać we wtorki i czwartki w godz. 16:00-19:00 oraz w środy od 14:00 do 19:00.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: