Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Święto Zmarłych - SERWIS SPECJALNY - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Święto Zmarłych - SERWIS SPECJALNY
29-10-2010 00:00   Janusz Ludwiczak
Specjalnie dla Czytelników wybierających się na poznańskie cmentarze przygotowaliśmy serwis specjalny, a w nim informacje jak dojechać na cmentarze, informator o dyżurach aptek i otwartych sklepach w dniu 1 listopada, informacje jak znaleźć grób swoich bliskich i wiele więcej. Nasz serwis specjalny aktualizowany będzie na bieżąco.

Znów tłok i ścisk w "64" w drodze na cmentarz
W drodze na Górczyn pasażerom autobusów linii nr 64 znów towarzyszył potworny ścisk i ogromny tłok. Nie dość, że autobusy jeździły co 20 minut to obsługiwane były krótkim taborem.
>> W I ę C E J

Odwiedziliśmy cmentarze i groby bliskich – FOTOREPORTAŻ
W weekend i miniony poniedziałek opustoszały ulice, a całe życie miasta przeniosło się na cmentarze.
>> W I ę C E J

Nabożeństwo żałobne zostało odprawione na Górczynie
W uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Górczyńskim ks. biskup Romuald Kujawski, ordynariusz diecezji Porto Nacional w Brazylii odprawił nabożeństwo żałobne.
>> W I ę C E J

Cmentarz Górczyński ma już 100 lat!
Dokładnie w 1910 roku powstał Cmentarz Górczyński. Nekropolia ta otwarta jest bez przerwy od wieku i nieprzerwanie przez tyle czasu odbywają się tutaj pochówki. Cmentarz ma 8 ha, a spoczywa tutaj ponad 37 tys. osób.
>> W I ę C E J

Nie ma już ich wśród nas... - wspomnienia
Wspominamy tych wszystkich, którzy odeszli od nas w roku minionych i latach ubiegłych. Zasłużeni i zapomniani. Pamiętajmy o nich nie tylko we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
>> W I ę C E J

Samochód zaparkujemy na pasie rozdziału
Dla tych, co jednak na Cmentarz Górczyński będą chcieli dojechać własnym autem niż autobusem na ulicy Arciszewskiego wprowadzone zostało parkowanie w pasie rozdziału i pasie ruchu.
>> W I ę C E J

Gdy coś zaboli lub zabraknie chleba - INFORMATOR
1 listopada wielu z nas wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich. Możemy jednak tego dnia potrzebować dyżurnej apteki lub czynnego sklepu, bo zabrakło nam chleba lub napoju do picia. Przedstawiamy szczegółowy informator o dyżurnych aptekach, czynnych sklepach, a także godziny sprawowania mszy świętych w łazarskich kościołach.
>> W I ę C E J

Na cmentarz (naj)lepiej tramwajem
Na cmentarz najlepiej dojechać komunikacją miejską - tramwaj nie stoi w korku i sprawia, że nie musimy martwić się ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Do Junikowa wydłużone zostaną tramwaje linii nr 6 i 15, a do Miłostowa dojeżdżać będzie "jedynka" i "siódemka". Przez trzy dni uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe nr 22 i 24.
>> W I ę C E J

Nie wiesz gdzie spoczywają Twoi bliscy? Zajrzyj do wyszukiwarki grobów
Wybierając się na cmentarz nie raz zwątpiliśmy gdzie znajduje się miejsce spoczynku naszych bliskich. Z pomocą przychodzi Miejski Informator Multimedialny. Na stronie www.poznan.pl działa wyszukiwarka grobów wszystkich poznańskich cmentarzy, m.in. junikowskiej i górczyńskiej nekropolii.
>> W I ę C E J

Rabin Ekiva Eger nie będzie już zapomniany
W czerwcu 2008 roku przy ulicy Głogowskiej 26a odsłonięto uroczyście Miejsce Pamięci z grobem słynnego rabina Akivy Egera. W uroczystości uczestniczyli Żydzi z całego świata.
>> W I ę C E J


R E K L A M A

Komentarze (8)

04-11-2010 15:03:22
anty bolszewik
Chciałbym speostować panie redaktorze że 1 listopada jeest to dzień Wszystkich Świętych, a nie żadne przekłamywane od czasów perelowskich "Święto Zmarłych"
30-10-2010 14:23:43
kaśka
No i co wy się tak kłócicie? tonny nie musisz być od razu taki złośliwy. Więcej życzliwości i kultury. Dziewucha - w sumie czepiasz się. Sama wielokrotnie spotkałam się wielokrotnie z określeniem "Święto Zmarłych".
30-10-2010 14:09:47
tonny
a jednak, zagorzała katoliczka. czepisz się. nazwa święto zmarłych jest używana przez wielu. to nie wymysł p. red. po za tym są to dwa dni - wszystkich świętych i dzień zaduszny
30-10-2010 14:03:49
dziewucha
Niestety nie rozumiem co ma wspólnego brak święta zmarłych jako takiego z moimi upodobaniami. A i owszem oglądam Fakty, a nie Telewizję Trwam, jeśli bardzo Pana to interesuje.
30-10-2010 13:29:07
tonny
to ty oglądasz fakty, a nie ojca tadeuszka?
30-10-2010 13:25:54
dziewucha
Po prostu lubię trzymać się faktów.
30-10-2010 13:20:18
tonny
Mhhh... zagorzała katoliczka???
30-10-2010 03:08:37
dziewucha
Zdaję sobie sprawę, że może to być odebrane jako czepialstwo, ale jest albo uroczystość Wszystkich Świętych - 1.11, albo wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień modlitwy za zmarłych) - 2.11. Zasadniczo nie ma czegoś takiego jak święto zmarłych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: