Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szpital ortopedyczny na Gąsiorowskich kończy działalność, za trzy lata obchodziłby 100-lecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szpital ortopedyczny na Gąsiorowskich kończy działalność, za trzy lata obchodziłby 100-lecie
27-10-2010 01:15   Janusz Ludwiczak
Jeszcze do niedzieli w budynku przy ul. Gąsiorowskich funkcjonować będzie Wielkopolskie Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej, które z dniem 1 listopada zostaje przeniesione na Lutycką. Pacjenci szpitala ortopedycznego żałują, że lecznica jest likwidowana. Bardzo chwalili sobie domową atmosferę w szpitalu, dzięki której zapominali o chorobie.

Wielkopolskie Centrum Ortopedii i Chirurgii Urazowej od listopada zostaje przeniesione do Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej. Dzięki temu wielkopolski Urząd Marszałkowski zaoszczędzi kilka milionów złotych rocznie. Więcej na temat pisaliśmy w połowie sierpnia w artykule: Szpital ortopedyczny wyprowadzi się z Gąsiorowskich.

Pacjenci szpitala ortopedycznego na Gąsiorowskich mieli bardzo dobrą opinię o lecznicy. Zadowoleni byli z opieki medycznej, chwalili sobie odczuwalną rodziną atmosferę, dzięki której zapominali o chorobie.

Żal. Czujemy się tutaj dobrze. Personel bardzo o nas dba. Dlaczego taki szpital likwidują? Tu panuje rodzinna atmosfera. Szpital jest dobry - powiedziała pacjenta Maryla Ostrowska (widoczna na zdjęciu), która przyjechała aż z Szamotuł.

Pracowałem tu kilkanaście dobrych lat. Tu nie było socjalizmu i komunizmu. Szpital radził sam sobie. Mieliśmy prośbę, żeby szpital pozostawić. Niestety dwoma głosami zostaliśmy przegłosowani. A teraz co szpital zostanie przeniesiony na Lutycką, gdzie szpital wojewódzki ma 7,5 mln zł długów? - powiedział dr Jerzy Krzyszyna.

Czuje się tutaj bardzo dobrze. Doskonała opieka. Jestem zadowolona. Wielki żal, że szpital jest likwidowany - uważa pacjenta szpitala, Maria Matysiak.

Na Lutycką jest kiepski dojazd. Od autobusu też trzeba przejść spory kawałek, a dla nas z problemami ortopedycznymi jest to problem - dodaje Stanisława Florczak.

Za trzy lata szpital ortopedyczny przy Gąsiorowskich obchodziłby 100. rocznicę powstania.


Komentarze (3)

28-10-2010 12:21:26
pacjentka
Miałam w tym szpitalu trzy operacje. Szkoda, po prostu szkoda. Potwierdzam opinie pacjentów. Rodzinna atmosfera, nie odczuwało się, że to szpital.
27-10-2010 22:10:51
karina
Bardzo szkoda, bo dojazd na Lutycką jest strasznie trudny. Jestem wściekła, bo przed kilku laty, kiedy wreszcie zdecydowałam się na systematyczną rehabilitację wrodzonej wady, założyłam kartotekę w przychodni przyszpitalnej na Gąsiorowskich. Teraz mój lekarz razem z kartoteką powędrowali na Lutycką, a ja z moimi problematycznymi stawami, brakiem czasu i brakiem samochodu mam też pewnie za nimi pobiec. Obawiam się, że NFZ dopnie swego - jeden pacjent mniej.
27-10-2010 19:49:44
pati
Szkoda, pamiętam, że moja mama miała tu 2 operacje. Żal. A na Lutycką faktycznie dojazd jest beznadziejny.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: