Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki zostały przekazane Parafii Matki Boskiej Bolesnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki zostały przekazane Parafii Matki Boskiej Bolesnej
20-10-2010 01:50   Janusz Ludwiczak
W 26. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności odbyła się w kościele Matki Boskiej Bolesnej intronizacja relikwi kości dłoni błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Koncelebrowana msza św. została odprawiona pod przewodnictwem ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka. W trakcie eucharystii odbyła się intronizacja relikwi kości prawej dłoni błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, tej, której udzielał błogosławieństwo.

Podczas mszy zostały przekazane dwa relikwiarze. Pierwszy zostanie w kościele Matki Boskiej Bolesnej, drugi zostanie przekazany Parafii Św. Pawła Apostoła na Ratajach.

Po mszy św. wszyscy przeszli pod pomnik ks. Popiełuszki (odsłonięty w 2005 roku) by wspólnie się pomodlić i złożyć kwiaty.

Na zakończenie wierni ustawili się w długiej kolejce, by ucałować relikwiarz oddając hołd błogosławionemu.

Od 1986 roku z inicjatywy śp. ks. prałata Bolesława Exlera każdego 19. dnia miesiąca odprawiane są msze św. w intencji bestialsko zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa PRL kapłana. Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się 6 czerwca na placu Piłsudzkiego w Warszawie.


Komentarze (2)

20-10-2010 18:26:15
dziewucha
Zasadniczo na relikwie JPII to trochę poczekamy, nie wystarczy, że zostanie błogosławionym. Publiczny, powszechny kult to dopiero po kanonizacji nas czeka. A sam fakt posiadania relikwii to raczej kwestia prestiżowa. Jak dla mnie mogą być, ale może ich też nie być. A swoją drogą myślałam, że przyjdzie więcej osób.
20-10-2010 17:38:05
qaf
To się teraz zaczną pielgrzymiki... To czekamy na pocięcie Jana Pawła II na tysiące kawałeczków i bitwę o każdą relikwię.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: