Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rady osiedli będą mogły zgłaszać projekty uchwał - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rady osiedli będą mogły zgłaszać projekty uchwał
06-10-2010 00:33   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej, nadzwyczajnej sesji poznańscy radni przyjęli nowy statut Miasta Poznania, który dał więcej uprawnień radom osiedli. Po wprowadzeniu w życie reformy nowe jednostki pomocnicze będą mogły zgłaszać projekty uchwał.

Nowy statut Miasta Poznania umożliwi także radom osiedli interwencję w sytuacji gdy któryś z urzędników nie spyta o opinie w sprawach dotyczących osiedla.

W najbliższy wtorek, na LXXIX sesji zwyczajnej Rada Miasta zajmie się projektem uchwały w sprawie zasad przyjmowania diet i zwrotu kosztów podróży służbowej dla członków rad osiedli oraz projektem uchwały w sprawie szczegółowych zasad naliczania środków budżetowych na realizację zadań przez jednostki pomocnicze.

Obecne Rady Osiedli: Świętego Łazarza oraz Targowego funkcjonować będą tylko do końca roku. 1 stycznia 2011 roku obie jednostki pomocnicze stracą swoje uprawnienia, a sprawami Osiedla do 20 marca kierować będzie Zarząd Rady Osiedla. Tego samego dnia odbędą się wybory do nowej Rady Osiedla Święty Łazarz, która zostanie połączone z istniejącym Osiedlem Targowym.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: