Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rady osiedli będą mogły zgłaszać projekty uchwał - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rady osiedli będą mogły zgłaszać projekty uchwał
06-10-2010 00:33   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej, nadzwyczajnej sesji poznańscy radni przyjęli nowy statut Miasta Poznania, który dał więcej uprawnień radom osiedli. Po wprowadzeniu w życie reformy nowe jednostki pomocnicze będą mogły zgłaszać projekty uchwał.

Nowy statut Miasta Poznania umożliwi także radom osiedli interwencję w sytuacji gdy któryś z urzędników nie spyta o opinie w sprawach dotyczących osiedla.

W najbliższy wtorek, na LXXIX sesji zwyczajnej Rada Miasta zajmie się projektem uchwały w sprawie zasad przyjmowania diet i zwrotu kosztów podróży służbowej dla członków rad osiedli oraz projektem uchwały w sprawie szczegółowych zasad naliczania środków budżetowych na realizację zadań przez jednostki pomocnicze.

Obecne Rady Osiedli: Świętego Łazarza oraz Targowego funkcjonować będą tylko do końca roku. 1 stycznia 2011 roku obie jednostki pomocnicze stracą swoje uprawnienia, a sprawami Osiedla do 20 marca kierować będzie Zarząd Rady Osiedla. Tego samego dnia odbędą się wybory do nowej Rady Osiedla Święty Łazarz, która zostanie połączone z istniejącym Osiedlem Targowym.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: