Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znamy już pierwszego kandydata do Rady Miasta z Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znamy już pierwszego kandydata do Rady Miasta z Łazarza
30-09-2010 17:34   Janusz Ludwiczak
Katarzyna Kretkowska jest pierwszy oficjalnym kandydatem do Rady Miasta Poznania, która wystartuje z okręgu nr 2 Ogrody - Łazarz - Jeżyce.

Znamy już pierwszego oficjalnego kandydata do Rady Miasta Poznania, który wystartuje w listopadowych wyborach samorządowych z okręgu nr 2. Ogrody, Jeżyce i Łazarz reprezentować będzie Katarzyna Kretkowska, która będzie numerem 1 na liście SLD.

Katarzyna Kretkowska urodziła się w Gdyni, lecz dzieciństwo spędziła w Egipcie i Indiach, gdzie tam ukończyła angielską szkołę podstawową. Kandydatka Lewicy do Rady Miasta do Poznania przeniosła się na studia, gdzie w 1980 roku obroniła dyplom na filologii angielskiej UAM. Od tego czasu do dziś związana jest z naszym miastem, gdzie pracowała m.in. w Instytucie Filologii Angielskiej. Obecnie jest kierownikiem Studium Języków Obcych Wyższej Szkoły Administracji i Pedagogiki.

Katarzyna Kretkowska była też wiceprezydentem Poznania. Z polityką związana jest od lat 80. gdzie działała w "Solidarności", a później działała w Unii Demokratycznej, Unii Wolności i Partii Demokratycznej.

Obecnie kandydatka SLD jest radną niezależną, jest wiceprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej oraz członkiem Komisji Rewizyjnej, Komisji Oświaty i Wychowania, Komisji Kultury i Nauki oraz Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania. Cztery lata temu startowała z Niezależnego Porozumienia Społecznego (komitet niezależny) z okręgu Stare Miasto - Wilda zdobywając 1531 głosów wyborców.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: