Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

21 listopada wybory samorządowe: szykuje się gorąca kampania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
21 listopada wybory samorządowe: szykuje się gorąca kampania
18-09-2010 01:52   Janusz Ludwiczak
Za 9 tygodni wybierać będziemy nowego prezydenta Poznania i radnych miasta. Zapowiadała się spokojna i monotonna kampania wyborcza, tymczasem Ryszard Grobelny nie będzie kandydował z ramienia PO. Swój komitet wyborczy wystawi także Stowarzyszenie "My Poznaniacy", a o reelekcję ubiegać mają się m.in. dotychczasowi radni miejscy z Łazarza: Lidia Dudziak i Wojciech Wośkowiak.

Już 14 sierpnia informowaliśmy, że 21 listopada będziemy wybierać prezydenta i radnych Poznania. W środę premier Donald Tusk ogłosił oficjalnie termin wyborów samorządowych.
Prezydenta Poznania i Radnych Miasta na VI kadencje (2010-2014) wybierać będziemy 21 listopada. II tura odbędzie się 5 grudnia. Natomiast zakończenie obecnej kadencji Rady Miasta oraz Prezydenta Poznania nastąpi 12 listopada.

Ryszard Grobelny nie będzie kandydatem PO

We wtorek na konferencji prasowej premier Donald Tusk powiedział, że nikt, kto ma zarzuty prokuratorskie, nie będzie mógł posługiwać się w kampanii szyldem PO, odnosząc się tym samym do decyzji sopockiej Platformy, która postanowiła wystawić Jacka Karnowskiego jako kandydata na prezydenta Sopotu. Trójmiejska prokuratura postawiła mu sześć zarzutów.

W piątek Leszek Wojtasiak, wiceprzewodniczący zarządu wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej poinformował, że Ryszard Grobelny nie będzie kandydatem PO na prezydenta Poznania.
Równocześnie Ryszard Grobelny zawiesił swoje członkowstwo w partii i rozważa startowanie w wyborach jako kandydat niezależny.

Obecny prezydent Poznania oskarżany jest o nieprawidłowości i działanie na szkodę miasta przy sprzedaży tzw. "kulczykparku".

"My Poznaniacy" idą do wyborów

Natomiast w poniedziałek członkowie Stowarzyszenia "My Poznaniacy" ogłosili, że będą startować w wyborach samorządowych. Niestety nie zaprezentowali swojego kandydata na prezydenta Poznania oraz osób, które chciałyby startować do Rady Miasta.

Nieoficjalnie mówiło się, że kandydatami na prezydenta Poznania z ramienia "My Poznaniacy" będą władze stowarzyszenia: prezes Arleta Matuszewska lub wiceprezes Lech Mergler, działacze społeczni Adam Pawlik z Rataj bądź Włodzimierz Nowak z Grunwaldu.

Coś już wiadomo...

Znamy już pierwszego kandydata w wyborach samorządowych 2011. Jacek Bachalski, były poseł PO, obecnie działacz Stronnictwa Demokratycznego będzie kandydatem SLD na prezydenta Poznania.

Jacek Bachalski już cztery lata temu kandydował na prezydenta Gorzowa. W 2001 został wybrany na posła na Sejm z listy PO w okręgu lubuskim. Cztery lata później uzyskał mandat senatora VI kadencji. Rok temu Jacek Bachalski został przewodniczącym struktur wielkopolskiego Stronnictwa Demokratycznego.

Kandydat Lewicy na gospodarza miasta jest też przedsiębiorcą. Prowadzi działalność gospodarczą jako udziałowiec w kilku firmach. Założył też Fundację "Edukacja Bez Granic", zainicjował akcję "Gorzowianie z wszystkich krajów łączcie się".

Lidia Dudziak i Wojciech Wośkowiak będą kandydować do Rady Miasta z Łazarza

I przenosimy się na podwórko lokalne. Portalowi lazarz.pl udało się dowiedzieć, że obecni Radni Miasta Poznania - Lidia Dudziak (PiS) i Wojciech Wośkowiak (obecnie niezależny, wcześniej PiS) będą kandydować z okręgu nr 2, który obejmować będzie Łazarz, Jeżyce i dodatkowo ze względu nie spełnienie minimalnego progu wyborczego Ogrody (okręg ten obowiązywał już podczas poprzednich wyborów prezydenckich 20 czerwca i 4 lipca).


Komentarze (2)

19-09-2010 21:47:31
ROGER
I to jest być polityczną dz*** - raz Pis teraz PO..
18-09-2010 12:12:19
Sławek
Też jestem ciekawy kampanii.W która stronę odwrócą się teraz chorągiewki?- "Pracuję w samorządzie od 10 lat i jestem zainteresowany startem w wyborach. Nie ukrywam, że czekamy na efekt rozmów prezydenta z zarządem Platformy. A jeśli miałbym przejść jakąś merytoryczną ocenę swojej pracy w kole miejskim PO, to się jej nie obawiam - mówi Wojciech Wośkowiak, jeden z radnych, który wspiera Grobelnego. Rok temu wystąpił z PiS." (GW -"Ludzie Grobelnego i Dzikowskiego bez "jedynek"")
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: