Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Jedynka" i "siódemka" jeździła przez Głogowską, a Hetmańską tramwaj wahadłowy {FOTO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Jedynka" i "siódemka" jeździła przez Głogowską, a Hetmańską tramwaj wahadłowy {FOTO}
09-08-2010 01:48   Janusz Ludwiczak
Przez cały weekend w związku z remontem torowiska tramwaje linii nr 1 i 7 kursowały objazdem przez Głogowską i Wildę. Wzdłuż ulicy Hetmańskiej, od skrzyżowania z Głogowską do węzła "Traugutta" kursował tramwaj wahadłowy. Mimo informacji o zmianach pasażerowie gubili się i np. na przystanku "Kolejowa" czekali na "jedynkę" i "siódemkę".

W sobotę i niedzielę na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z 28 Czerwca 1956 wymieniane były zwrotnice i torowisko. W związku z tym przez cały weekend tramwaje linii nr 1 i 7 jeździły objazdem przez Głogowską, Most Dworcowy i Wildę, zaś ulicą Hetmańską od skrzyżowania z Głogowską do węzła "Traugutta" jeździł tramwaj wahadłowy na linii "W".

Mimo informacji w mediach i żółtych "obwieszkach" na przystankach niektórzy pasażerowie byli nie zorientowani. Były też takie osoby, które na przystanku "Kolejowa" oraz "Głogowska/Hetmańska" czekali na tramwaj linii nr 1 lub 7.

"To tutaj nie jedzie jedynka? Jak to?" - mówili oburzeni pasażerowie spotkani na przystanku "Głogowska/Hetmańska" w kierunku Ronda Jeziorańskiego.
Byli też tacy pasażerowie, którzy nie sprawdzali rozkładu i informacji o zmianach na "żółtym" papierze wywieszonych na przystankach obok godzin odjazdów. Co więcej jakby nigdy nic czekali na swoją "jedynkę" lub "siódemkę", która i tak nie przyjechałaby na przystanek.

Specjalnie dla pasażerów portal lazarz.pl przygotował informator, w którym informacje o utrudnieniach oraz szczegółowy rozkład jazdy linii nr 1, 7 i W.
Ulotki z rozkładami jazdy, mapką i informacjami o zmianach były rozdawane w sobotnie i niedzielne popołudnie wśród pasażerów m.in. na przystanku "Głogowska/Hetmańska".
POBIERZ INFORMATOR PASAŻERA Z ROZKŁADAMI JAZDY (pdf)

Na szczęście koniec utrudnień i od poniedziałku "jedynka" i "siódemka" wracają na stałą trasę przez Hetmańską.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: