Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Święto Policji nowa siedziba w dawnych koszarach na Szylinga {GALERIA ZDJęć} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Święto Policji nowa siedziba w dawnych koszarach na Szylinga {GALERIA ZDJęć}
24-07-2010 00:01   Janusz Ludwiczak
W przededniu Święta Policji uroczyście otwarto po trzech latach budowy wartą ponad 60 milionów złotych nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Wcześniej uhonorowano policjantów i zaproszonych gośćmi odznaczeniami, wyróżnieniami i nagrodami.

Po generalnym remoncie i trzech latach renowacji uroczyście otwarto w piątek nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji, która mieści się w budynku dawnych koszar przy ulicy Szylinga.

W nowej siedzibie mieści się większość wydziałów, które do tej pory zlokalizowane były w kilku punktach miasta. Już od miesiąca na Szylinga pracują policjanci z drogówki, prewencji, kryminalistyki i kilku innych sekcji.

Budynek koszar 6. Pułku Grenadierów V Korpusu Armii Pruskiej pochodzący z 1880 roku policja otrzymała od wojska w 2004 roku. W 2007 roku rozpoczął się generalny remont przyszłej siedziby policji. W ciągu trzech lat stary drewniany dach został zastąpiony nowym, oszklonym, z którego widać panoramę praktycznie całego miasta. Stare drewniane stropy zostały zastąpione żelbetowymi. Zbudowane zostały też nowe ściany działowe i wymieniono okna. Przeprowadzona została także kompleksowa termomodernizacja budynku.
Ponadto zbudowane zostały zewnętrzne, przeszklone windy oraz zamontowano podnośniki dla osób niepełnosprawnych.

Do całkowitego zakończenia remontu pozostało jedynie wykończenie elewacji, która ma przypominać tę z końca XIX wieku.

Nowa siedziba policji ma sprawić, że funkcjonariusze zaoszczędzą na paliwie i dojazdach, a mieszkańcy będą mogli załatwić wszystkie sprawy w jednym budynku.

Podczas remontu budynku po dawnych koszarach ekipom remontowym udało odnaleźć się w piwnicy dwa hełmy niemieckich okupantów, a także gazetę "Trybuna Ludu" z 1973 roku. Wszystkie znalezione eksponaty zostały wystawione w specjalnej gablocie.

Zanim otwarto nową siedzibę policji odbyły się obchody Święta Policji w 91.rocznicę jej utworzenia.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wojewoda Wielkopolski Przemysław Florek, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, posłowie: Krystyna Łybacka i Jan Filip Libicki oraz inni zaproszeni goście.

Zasłużeni policjanci zostali uhonorowani awansami na wyższe stopnie. Nagrody od Prezydenta Poznania i Starosty Poznańskiego otrzymali najlepsi dzielnicowi.

Okolicznościowymi medalami odznaczeni zostali m.in. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i wiceprezydent Tomasz Kayser, Starosta Poznański Jan Grabkowski, mł. insp. Krzysztof Jarosz - komendant wielkopolskiej policji oraz insp. Zbigniew Hultajski - Komendant Miejski Policji w Poznaniu.


Komentarze (1)

25-07-2010 08:17:53
alibaba
Po co im te nowe budynki jak i tak nic nie robia hehe nawet dzoieci ich nie lubią
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: