Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby na przystankach co kwadrans. "Osiemnastkę" zastąpiła "dziesiątka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby na przystankach co kwadrans. "Osiemnastkę" zastąpiła "dziesiątka"
14-07-2010 06:48   Janusz Ludwiczak
Od lipca obowiązuje letni rozkład jazdy. Oznacza to, że tramwaje i autobusy linii nr 64, 82 i 93 w dni robocze na przystankach pojawiają się co 15 minut. Równocześnie na okres wakacyjny zawieszona została linia tramwajowa nr 18. W zamian ulicą Głogowską i Hetmańską kursuje "dziesiątka", która kursuje objazdem do 23 lipca z powodu remontu torowiska na Wildzie.

Od 1 lipca do 31 sierpnia ZTM i MPK wprowadziły letni rozkład jazdy. W dni robocze od godz. 5 do 19 tramwaje kursują co kwadrans. Wieczorem od 19:00 oraz w soboty i niedziele bimby na przystankach pojawiają się co 20 minut. Podobnie jest w przypadku komunikacji autobusowej. Autobusy m.in. linii nr 64, 82 i 93 w dni robocze w godzinach szczytu kursują co 15 minut (zamiast co 12 min).

Do końca sierpnia na Łazarzu nie ujrzymy tramwajów linii nr 18. Tradycyjnie "osiemnastka" została zawieszona na okres wakacyjny.

1 lipca rozpoczął się remont torowiska na Wildzie, na ulicy 28 Czerwca 1956 roku pomiędzy Rynkiem Wildeckim, a ulicą Wybickiego. W związku z tym trasy linii tramwajowych nr 2 i 9 zostały skrócone do Rynku Wildeckiego.

Natomiast "dziesiątka" skierowała została objazdem przez Głogowską i Hetmańską.

Aktualny rozkład jazdy - najbliższe odjazdy z przystanków Łazarza można sprawdzić wybierając numer linii i kierunek z prawego menu naszego portalu w rubryce "ROZKŁADY JAZDY"


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: