Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona powstanie plac zabaw! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona powstanie plac zabaw!
18-06-2010 05:38   Janusz Ludwiczak
Z Parku Wilsona zniknie jedna piaskownica dla dzieci, ale w zamian powstanie tam plac zabaw z prawdziwego zdarzenia i to jeszcze w tym roku.

Mieszkańcom Łazarza, działaczom z samorządów pomocniczych - Radzie Osiedla Targowego oraz Radzie Osiedla Świętego Łazarza, radnym miejskim, członkom Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej oraz wiceprezydentowi Poznania udało się w końcu skłonić dyrektora Palmiarni do powstania w Parku Wilsona placu zabaw.

Przypomnijmy pokrótce. Mieszkańcy Łazarza, szczególnie rodzice z przychodzącymi swoimi pociechami do Parku Wilsona chcieliby, aby powstał tam plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, w którym znajdowałyby się huśtawki, drabinki i zjeżdżalnie. Niestety na utworzenie placu zabaw nie zgadzała się dyrekcja Palmiarni, która administruje Parkiem Wilsona. Ponadto planowane było zlikwidowanie już istniejących piaskownic. Dyrektor Zbigniew Wągrowski tłumaczył, że Park Wilsona jest parkiem zabytkowym, o charakterze francuskim - czyli docelowo spacerowym. Uważał też, że powstanie placu zabaw spowoduje dewastację tego miejsca.

1 września ubiegłego roku w tej sprawie przedstawiciele Rady Osiedla Targowego i Rady Osiedla Świętego Łazarza spotkali się wspólnie u wiceprezydenta Mirosława Kruszyńskiego przedstawiając problem.

Podczas naszego czatu z Prezydentem Ryszardem Grobelnym, który odbył się 21 kwietnia padło pytanie: Czy jest szansa, ze w najbliższym czasie powstanie tam plac zabaw, o który naciskają mieszkańcy - szczególnie rodzice dzieci?
Prezydent Ryszard Grobelny odpowiedział wtedy: "Myśle, że dyrektor nie ma racji. Zobacze jakie są argumenty za i przeciw."

Wiosną prace nad możliwością powstania placu zabaw w Parku Wilsona prowadziły rady osiedli i miasto. Okazało się, że plac zabaw mógł powstać ale w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wilsona, przy ulicy Parkowej w miejscu dawnych warsztatów, gdzie obecnie znajduje się parking.

W miniony piątek sprawa placu zabaw w Parku Wilsona była jednym z głównych punktów obrad Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. Więcej pisaliśmy w artykule: Plac zabaw będzie poza terenem Parku Wilsona?

Jak się okazało plac zabaw powstanie jednak w samym Parku Wilsona, w sąsiedztwie istniejących piaskownic, które mają zostać wyremontowane.

W miejsce jednej z piaskownic dzisiejszych można przewidzieć miejsce na lokalizację placu zabaw. Należy w tej chwili rozpocząć przygotowywanie koncepcji zagospodarowania tego terenu. Jeśli to będzie już przygotowane i będą wszystkie zgody to nie widzę problemu, aby plac zabaw nie był zrealizowany. Warunek jest taki, że na razie mówimy o koncepcji lokalizacyjnej. Natomiast wiem, że rady osiedla muszą współdziałać z dyrektorem Palmiarni, tak aby było można przygotować finansowanie ze środków, które dysponują rady osiedli - powiedział portalowi lazarz.pl Mirosław Kruszyński, wiceprezydent Poznania.

Czy jest więc szansa, że plac zabaw powstanie jeszcze w tym roku?
To już nie zależy ode mnie tylko od inwestora, czyli rad osiedlowych, które powinny współdziałać z dyrektorem Palmiarni - dodaje wiceprezydent Mirosław Kruszyński.

Zadowolenia nie kryje Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania, Przewodniczący Komisji Samorządowej i członek Rady Osiedla Świętego Łazarza:
Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych, a w przede wszystkim satysfakcja dla tych, którzy aktywnie wspierali to zadanie, żeby mogło zostać zrealizowane, czyli Rada Osiedla Targowego, Rada Osiedla Świętego Łazarza, portal lazarz.pl, również radni miasta szczególnie z tego okręgu. Cieszymy się, że ten głos społeczności lokalnej został uwzględniony przez pana Prezydenta Kruszyńskiego, który zapewnił, że w tej chwili nastąpi zagospodarowanie tego placu na rzecz najmłodszych naszych mieszkańców. Myślę, że w najbliższych dniach uda się zorganizować jakieś robocze spotkanie, również z udziałem pana dyrektora oraz urzędników miejskich, tak aby ustalić jakiś harmonogram prac związanych z zagospodarowaniem tego miejsca i z nadzieją, że jak najszybciej uda się poczynić te stosowne zakupy, żeby zwiększyć atrakcyjność tego miejsca dla dzieci - powiedział Wojciech Wośkowiak.

Rada Osiedla Targowego planuje przeznaczyć w przyszłorocznym budżecie od 25 do 30 tys. zł. na plac zabaw w Parku Wilsona - taką decyzję podjęli osiedlowi radni podczas czwartkowej sesji. Na razie jest to zarys budżetu na 2011 roku, który nie został jeszcze zaplanowany i uchwalony. Rady osiedli mają na to czas do końca lipca. Wcześniej 6 lipca Rada Miasta Poznania zadecyduje ile będą wynosić budżety rad osiedlowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca oraz środki grantowe na zadania pomocnicze rad osiedli.

Myślę, że pod kontem prac nad budżetem na rok 2011 oba samorządy, jeśli będzie taka potrzeba - ponieważ mamy świadomość, że teren nie jest zbyt rozległy będą mogły zabezpieczyć jakieś środki finansowe na dalsze doposażenie tego placu - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Komisji Samorządowej.

Decyzja o powstaniu placu zabaw w Parku Wilsona, to także nasza zasługa - portalu lazarz.pl oraz Państwa - Internautów oraz mieszkańców Łazarza i Poznania.

Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców portal lazarz.pl wyszedł z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci.

Podpisy pod petycją rozpoczęliśmy zbierać w połowie maja - dokładnie 17.05. Jako pierwsi pod petycją podpisali się na sesji radni z Osiedla Świętego Łazarza. To samo uczynili radni z Osiedla Targowego.

Podpisy pod petycje były zbierane wśród przechodniów i mieszkańców także na terenie Parku Wilsona oraz w trakcie 21. Dni Łazarza i festynu Osiedla Targowego z okazji "Święta Sąsiadów". Pod petycjami można było podpisać się także w innych częściach dzielnicy.

Poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona było można udzielić też pobierając petycję w formacie pdf i po jej wypełnieniu przesłać pod nasz adres korespondencyjny.

Na tą chwilę pod petycją podpisało się już 813 osób. Ale prawdopodobnie to nie koniec. Zebrane petycje mają dostarczyć jeszcze szkoły podstawowe, które także przyłączyły się do naszej akcji.

Na wszystkie petycje z poparciem inicjatywnie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona czekamy do wtorku, 22 czerwca włącznie. Do tego dnia można też przesyłać wypełnione petycje wydrukowane z naszego portalu. W przyszłym tygodniu wszystkie podpisy z petycjami zostaną przekazane na ręce Pana Prezydenta Ryszarda Grobelnego.

Udziel poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona - POBIERZ PETYCJę

Zebrane podpisy pod petycją prosimy o przesłanie na adres portalu lazarz.pl:
Janusz Ludwiczak
portal lazarz.pl
skrytka pocztowa 28
60-260 Poznań 34
W petycjach prosimy o nie wypełnianie kolumny z l.p., gdyż musimy zachować kolejność numeracji.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: