Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Osiedle "Łazarz" ma nową radę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Osiedle "Łazarz" ma nową radę
19-05-2010 00:18   Janusz Ludwiczak
W połowie kwietnia odbyły się wybory do Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Nowa rada liczy mniej członków niż w poprzedniej kadencji. Są już pierwsze efekty pracy nowej rady, która będzie apelować o wybudowanie basenu w obrębie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego i Krauthofera.

14 i 15 kwietnia w Gimnazjum nr 51 przy ulicy Potockiej odbyły się wybory do Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Wybory, a ściślej Walne Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" zostało podzielone na dwie części.
Na podstawie rady nadzorczej osiedle zostało podzielone na dwa rejony i mieszkańcy z tych rejonów odbywali zebrania. Każde z tych zebrań wybierało 7 osób do rady osiedla. Kandydować mógł każdy z członków zamieszkały na naszym osiedlu, a mamy ich około 2800 - powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Rada będzie trochę mniej liczna niż poprzednio, z resztą na nasz wniosek. Poprzednio było 18 osób, teraz będzie 14 osób. Do tej pory kadencja trwała 4 lata, od tego roku będzie trwała tylko 3 lata - dodaje Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz"

Radni Osiedla "Łazarz" poprzedniej kadencji mogą się pochwalić remontami wind oraz dokonaniem termoizolacji budynków.
Najbardziej istotnym takim elementem, który z resztą skutki zobaczą wszyscy to była decyzja o zaciągnięciu kredytów na procesy termoizolacyjne. Gdyby nie ta decyzja, to moglibyśmy zakończą taką renowację budynków dopiero w 2018 roku, a tak zakończymy w 2012 - mówi Jerzy Babiak.

Sporo mieszkańców Łazarza myli jednak Osiedle Święty Łazarz z Osiedlem "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Czym się różni Rada Osiedla "Łazarz" od Rady Osiedla Świętego Łazarza wyjaśnia Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz"
Istota jest w tym, że my reprezentujemy członków, którzy są w spółdzielni mieszkaniowej zamieszkali na terenie Łazarza. Rada Osiedla Świętego Łazarza, dużo później powstała z resztą reprezentuje wszystkich mieszkańców Łazarza. Nasze główne zadanie Rady Osiedla "Łazarz" to jest gospodarowanie pieniędzmi, bo w naszej wyłącznej kompetencji są pozostawione pieniądze w związku z tym. To my decydujemy jakiej wysokości są czynsze i na co pieniądze z tego pochodzące przeznaczamy. A druga taka działka, w której mamy wyłączność to jest działalność kulturalno-społeczna, czy ją w ogóle chcemy prowadzić i jak ma wyglądać.

28 kwietnia odbyło się inauguracyjne zebranie Rady Osiedla "Łazarz", podczas której wybrano nowego przewodniczącego, prezydium oraz uprawomocniono komisje robocze - zajmującą się eksploatacją zasobów mieszkaniowych, do spraw kulturalno-społecznych oraz komisję rewizyjną. Ponadto w trakcie pierwszego zebrania wybrano dwuosobowy zespół do rewindykacji należności czynszowych.

Tydzień później odbyło się pierwsze robocze spotkanie nowej Rady Osiedla "Łazarz", podczas którego omówiono plan finansowy. Najważniejszym punktem spotkania była jednak dyskusja rady nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w obrębie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego i Krauthofera.
"Najbardziej przerażające jest dla nas to, że ma tam powstać hala widowiskowo-sportowa na 10 tysięcy widzów. Dla porównania Arena ma takich miejsc tylko 5 tysięcy. Przy tej hali ma powstać parking na 3 700 samochodów. Na samą myśl, co to będzie się działo, kiedy 3700 jednocześnie zacznie wjeżdżać w ulicę naszego osiedla to mogą sobie wszyscy wyobrazić. To będzie po prostu nie do wytrzymania. Stąd postanowiliśmy, że poprosimy MPU i UM o takie spotkanie konsultacyjne w najbliższych dniach na terenie osiedla, na którym poprosimy o szczegółowe wyjaśnienia i złożymy zastrzeżenia co do takiej wielkości hali widowiskowo-sportowej, jak i również wskażemy, że na tym terenie powinno się wybudować kryty basen dla Łazarza, gdyż jest to jedyna dzielnica w Poznaniu która takiego basenu nie ma. Jest sporo szkół, jest bardzo duża gęstość zaludnienia i mieszkańcy tej dzielnicy muszą jeździć do innych dzielnic lub po za Poznań, żeby skorzystać - powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: