Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rocznice śmierci znanych Łazarzan: 30.Anny Jantar, 10.Jerzego Waldorffa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rocznice śmierci znanych Łazarzan: 30.Anny Jantar, 10.Jerzego Waldorffa
17-03-2010 00:59   Janusz Ludwiczak
W niedzielę minęła 30. rocznica śmierci znanej piosenkarki Anny Jantar, która mieszkała przy ulicy Kasprzaka, uczyła się w VIII LO i wzięła ślub w kościele Św.Anny. Z Łazarzem był też związany Jerzy Waldorff, który mało kto wie swego czasu mieszkał na Łazarzu.

W niedzielę, 14 marca przypadła 30. rocznica śmierci piosenkarki Anny Jantar, która zginęła w katastrofie lotniczej w Warszawie. Przed południem przed domem Anny Jantar, przy ulicy Kasprzaka 7 spotkali się znajomi i wielbiciele zmarłej tragicznie piosenkarki. Anna Jantar mieszkała nie tylko na Łazarzu, ale tu się uczyła - w VIII Liceum Ogólnokształcącym i także na Łazarzu wzięła ślub - w kościele Św. Anny.

W ubiegłym roku, 29 grudnia minęła 10. rocznica śmierci Jerzego Waldorffa - pisarza, publicysty, krytyka filmowego i działacza społecznego, inicjatora kwest na rzecz ratowania i ochrony cmentarza na Powązkach. Jerzy Waldorff mieszkał przez kilka lat na Łazarzu, skąd dojeżdżał do Gimnazjum im. Karola Marcinkowskiego (słynnego "Marcinka" - obecnie I LO).

8 marca minęło też 80 lat od śmierci kolejnego znanego Łazarzanina - Ireneusza Wierzejewskiego, ortopedy, profesora Uniwersytetu Poznańskiego, generała brygady Wojska Polskiego i senatora II kadencji w II RP. Ireneusz Wierzejewski był dyrektorem i naczelnym lekarzem Poznańskiego Zakładu Ortopedycznego im. Gąsiorowskich. Ireneusz Wierzejewski mieszkał też na Łazarzu.


R E K L A M A

Komentarze (4)

18-03-2010 15:32:18
kiwi
Co Waldorff mieszkał na Łazarzu i chodził do "Marcinka"??? Wierzyć się nie chce. A wydawałoby się, że ciągle był związany z Warszawą.
18-03-2010 08:25:59
madzia
No nie, Waldorff mieszkał na Łazarzu? Niesamowite.
17-03-2010 13:07:42
max
Kurcze, a ja nie miałem pojęcia, że Waldorff mieszkał na Łazarzu. Kolejny dowód na to, że nie jest to byle jaka dzielnica.
17-03-2010 13:05:08
kasia
Dzięki za oświecenie w temacie - nie miałam pojęcia że Anna Jantar tu mieszkała.... A tak dla przypomnienia i refleksji, 'Nic nie może wiecznie trwać..' ;( http://www.youtube.com/watch?v=BU7Yw41P5zI
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: