Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierująca samochodem zawracała na Głogowskiej wprost pod nadjeżdżający tramwaj - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierująca samochodem zawracała na Głogowskiej wprost pod nadjeżdżający tramwaj
08-02-2010 00:12   Janusz Ludwiczak
W sobotę wieczorem doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem linii nr 5 jadącym w kierunku Górczyna. Winnym zdarzenia okazała się kierująca samochód.

Dzięki czujności naszego Czytelnika, Patryka Puziaka na Kontaktową Platofmę Czytelników (24@lazarz.pl) otrzymaliśmy informacje o wypadku do jakiego doszło w sobotni wieczór.

Relacjonuje nasz Czytelnik:
6 lutego o godzinie 19 na głogowskiej na wysokości wypożyczalni płyt dvd (głogowska 101) miał miejsce wypadek, byłem w sumie jego świadkiem. Kobieta wyjechała z pobocza stanęła na jezdni i czekała aż dziecko wsiądzie do samochodu. W tym czasie światła przy liceum nr 8 zapaliły się na zielono dla samochodów i również tramwaj miał zezwolenie na jazdę. Kobieta w samochodzie zamierzała zawrócić i jechać w stronę centrum i wydaje mi się iż nie upewniła się czy coś nie nadjeżdża w tym czy nie nadjeżdża tramwaj (powinna się upewnić jak zamierzała przeciąć torowisko). No i jak widać na zdjęciach, tramwaj nie miał szans na zatrzymanie. - dodaje nasz Czytelnik, Patryk Puziak.

Na miejsce przybyła karetka pogotowania, dwie jednostki straży pożarnej i nadzór ruchu MPK. Przez prawie 40 minut wstrzymany był ruch na ulicy Głogowskiej. Kierująca samochód, wraz z swoim synem opuścili samochód o własnych siłach.


Fot: Patryk Puziak
Zdjęcia przesłane na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675.

Komentarze (3)

09-02-2010 11:44:25
xyz
Sławek nudzisz!!! Jak ci przeszkadza hałas wyprowadź się z Głogowskiej!!! Proste
08-02-2010 13:17:59
Slawek
Miasto wywala kasę na opinie, dowiaduje się, że trzeba stawiać mini ekrany akustyczne przy torowisku, które załatwiają wszystkie problemy i nic nie robi. http://www.poznan.pl/mim/public/wos/attachments.html?co=show&instance=1017&parent=21903&lang=pl&id=48693.W przypadku hałasu tramwajowego proponuje się podjęcie następujących działań: zmniejszenie prędkości ruchu (zmiana prędkości ruchu nie oznacza takiej samej zmiany poziomu hałasu dla wszystkich typów tramwajów) zmianę konstrukcji torowiska (wymiana szyn z tramwajowych na kolejowe, sprężyste mocowanie szyn, itd.), ograniczenie liczby tramwajów w godzinach nocnych, niskie ekrany akustyczne (budowane bezpośrednio przy torowisku). Ale po co się starać, skoro "Za godzinę wstrzymania ruchu tramwaju przewoźnik liczy sobie 40 zł" jest to kwota astrononiczna i myślę, że w sumie to zatrzymanym bez biletu, lepiej jest zatrzymać cały pojazd.
08-02-2010 11:29:33
max
Nie, no niektórych kierujących powinno się kierować na dodatkowe kursy nauki jazdy. Czy ona ślepa była?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: