Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W pół roku zbudują nowy pawilon - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W pół roku zbudują nowy pawilon
23-01-2010 00:57   Janusz Ludwiczak
Do sierpnia zakończy się rozbudowa kompleksu pawilonu 6A. Na miejscu dawnego radzieckiego pawilonu powstanie nowoczesny obiekt wystawienniczy. Z tej okazji we wtorek przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Miasta Poznania i Międzynarodowych Targów Poznańskich podpisali akt erekcyjny i wmurowali kamień węgielny.

Rusza rozbudowa kompleksu pawilonu 6A. Na miejscu dawnego pawilonu radzieckiego, który został wyburzony na początku ubiegłego roku powstanie nowoczesny obiekt wystawienniczy. Jego powierzchnia po zakończeniu rozbudowy zwiększy się o ponad 3.600 m2. Tym sposobem powstanie kompleks pawilonów o łącznej powierzchni wystawienniczej 11 tys. m2. Obiekt ten w przyszłości będzie połączony specjalnymi korytarzami z największym pawilonem wystawienniczym MTP tj. pawilonem 5. Jego powierzchnia wystawiennicza wynosi 14,5 tys. m2. Efektem połączenia rozbudowanego pawilonu 6A oraz pawilonu 5 będzie stworzenie przestrzeni wystawienniczej o powierzchni łącznej 24,5 tys. m2.

W dniu 19 stycznia 2010 roku odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego pod pawilon 6A. Dokument podpisali Minister Olgierd Dziekoński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Tomasz Kayser – I Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, dyrektor Hochtief Polska - Andrzej Rybarczyk, prezes ADS Studio Paweł Wieczorkiewicz oraz prezes MTP dr Andrzej Byrt. Osoby te dokonały wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego pawilonu MTP.

Autorami projektu architektonicznego są Piotr Barełkowski oraz Przemysław Borkowicz z poznańskiej pracownia ADS Studio +, twórcy tak znanych obiektów jak lotnisko Ławica czy Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar. Generalnym wykonawcą projektu jest Hochtief Polska Oddział w Poznaniu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider przemysłu targowego w Polsce. MTP posiadają niemal 50% udziałów w polskim rynku targowym i są drugim największym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. W rankingu gigantów targowych świata MTP zajmuje 33 miejsce, jako jedyne ujęte tu polskie miasto targowe (wg danych AUMA 2008).

Poznańskie Targi organizują rocznie 80 wydarzeń targowych dla ponad 100 branż, goszcząc tym samym ponad 13 tys. 200 wystawców, w tym 3 tys. firm zagranicznych z 70 krajów świata. Targi i konferencje odwiedza w ciągu roku ponad pół miliona zwiedzających z całego świata.

Usytuowane na terenie MTP Centrum Kongresowe Poznań – Targi to największy obiekt konferencyjny w Polsce. W grudniu 2008 r. odbył się tu światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. goście ze 189 krajów świata. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została doceniona przez przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Poznańskie zajmują łącznie ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych (dokładnie 110.100 m2).


Na zdjęciach:
1. Wizualizacja nowego pawilonu
2. Podpisanie aktu erekcyjnego
3. Wmurowanie kamienia węgielnego
4-6. Zdjęcia dawnego pawilonu 6B
7-12. Wyburzanie starego pawilony 6B.

Fot: Międzynarodowe Targi Poznańskie (0-3), Janusz Ludwiczak (4-12)

ZOBACZ TAKŻE: Targi budowlane: Pudzian, Piotr Gruszka i orzeł w glazurze {GALERIA ZDJęć}

Komentarze (4)

10-10-2017 01:42:44
poznaniak
piękny modernizm do odstrzału, a w to miejsce architektura godna magazynów przy autostradzie. ps. Sławek ma racje, to przerobić na miastotwórcze hale, kultura, rozrywka, sztuka, integracja, a targi wypieprzyć pod miasto. Max nie masz racji.
24-01-2010 15:23:16
max
A ten znowu swoje. Chłopie, czy tobie naprawdę wszystko przeszkadza? Bardzo dobrze, że targi są w centrum miasta. Parking dla targów to masz na Matejki. Nie zmienia to faktu, że na Łazarzu brakuje miejsc parkingowych. Gdyby część kierowców przesiadłaby się do komunikacji publicznej to sytuacja polepszyłaby się. Na szczęście nie mamy jeszcze takich sytuacji, że samochody blokują torowisko na Górnej Wildzie. Parkingi, nie koniecznie podziemne na Łazarzu są jednak potrzebne, jednak w tym zakresie nikt nic nie robi!!! Parking podziemny pod Placem Wolności czy w centrach handlowych to za mało!!!
24-01-2010 13:53:44
Slawek
niech lepiej wyniosa sie za miasto, albo parking wielopoziomowy zbuduja. Targi w srodmiesciu...
23-01-2010 21:34:02
madzia
A co z Adrią, był pośpiech z wyburzaniem, a teraz od roku mamy pustą przestrzeń przy Głogowskiej, z której zrobił się parking. Spokojnie Adria mogła do końca 2009 roku działać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: