Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerowie marzną w tramwajach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerowie marzną w tramwajach
23-01-2010 00:15   Janusz Ludwiczak
Podróżowanie tramwajem linii nr 5 o godz. 7 rano bez czapki, szalika i rękawiczek jest praktycznie niemożliwa. Nasza Czytelniczka, która codziennie rano dojeżdża do pracy narzeka na brak ogrzewania i potworny hałas w tramwaju. Jak się okazało powodem takiej sytuacji była... awaria ogrzewania.

Nasza Czytelniczka, pani Katarzyna (prosząca zachować anonimowość) kilkukrotnie jechała do pracy w zimnym tramwaju, w którym nie działało ogrzewanie. Tramwaj nie tylko nie był ogrzewany, ale panował w nim hałas, przypominający brzęczenie budzika.

Nie wiem czy to się pokrywa z obserwacjami innych, ale ja codziennie jeżdżę do pracy "piątką" około godz. 6:30-7:00 i mimo mrozów, nie mogę doczekać się ogrzewania. Moi znajomi z pracy jeżdżą "8" i "16" z okolic trasy szybkiego tramwaju i maja ciepło ;( Czy tabor jest tak stary ze nie da się w tych tramwajach uruchomić ogrzewania, czy grzejnik się tak wolno rozgrzewa, że przystanek za zajezdnią jeszcze nie czuje się ciepła. - taki mail otrzymaliśmy na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) pod koniec grudnia od naszej Czytelniczki, pani Katarzyny.

Jak się okazuje sytuacja z nie ogrzewaną "piątką" powtarza się niemal każdego dnia.
Godzina 7:03, tramwaj nr 5, numer 221. Brak ogrzewania plus ciągle brzęczenie jakby budzik dzwonił. Dziś było wyjątkowo zimno. Jadąc pomiędzy skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska, a Alejami Marcinkowskiego gdzie wysiadam, w pól śnie miałam wizje: zamknięta w olbrzymiej kibitce - budziku marki Slava pędzę na Sybir, a za oknem przesuwają się odśnieżone pustkowia... - wspomina nasza Czytelniczka, która 14 stycznia nadesłała nam kolejny mail.

Parę dni później, 21 stycznia nasza Czytelniczka przeżyła podobną sytuację, która miała miejsce w tramwaju linii nr 5, o godz. 7:03 z przystanku Głogowska/Hetmańska.

Jak się okazało powodem takiej nieprzyjemnej sytuacji była awaria ogrzewania w tramwaju.
Zimno w tramwaju było spowodowane uszkodzeniem grzejników. W tramwajach tego typu nie ma możliwości zdiagnozowania takiej awarii poprzez kontrolki. Dlatego tak ważne są informacje od pasażerów, zwłaszcza tych, którzy korzystają z drugiego wagonu Przyczyną tego dziwnego buczenia było mocowanie przetwornicy. Pracuje ona dość głośno gdy dostanie się do niej błoto pośniegowe, a na dworze panuje mróz - powiedziała Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.


Fot: Janusz Ludwiczak

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675.

Komentarze (4)

27-01-2010 00:35:48
Hubert
Prawdą jest, że na 5 dość często spotkać można stare składy, które miały naprawy w połowie lat 90tych. Wtedy jeszcze w wielu z nich stosowano zwykłe tzw. przetwornice wirowe, które wydają dość charakterystyczny dźwięk. Oczywiście na ten dźwięk nie ma wpływu żadne błoto pośniegowe.
24-01-2010 19:13:29
qaf
Mam nadzieję, że przy -20st.C nie ma tramwajów, w których taka sytuacja się nie zdarza,
23-01-2010 21:35:57
madzia
Złom, jak złom. Jak w ogóle taki skład mógł wyjechać w trasę? Na szczęście daleko nam do Warszawy, gdzie po ulicach kursują Ikarusy z oblodzonymi szybami.
23-01-2010 12:42:03
max
Jak taki złom jeździ po torach to nic dziwnego, ze jest zimno. Najgorsze są holendry.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: