Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyburzyli szalet - praca na Lejku wre {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyburzyli szalet - praca na Lejku wre {WIDEO}
05-12-2009 11:27   Janusz Ludwiczak
W piątek na Lejku Łazarskim wyburzony został szalet. Prace przy rewitalizacji skwerka idą pełną parą. Aktualnie drogowcy układają nową kostkę brukową, która zastąpiła stare płyty chodnikowe.

Mówiło się o tym od dawna. W piątek wyburzony został szalet na Lejku Łazarskim. Moment wyburzenia zarejestrował swoją kamerą Jan Kurek - artysta fotografik i filmowiec.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Wcześniej, na początku października wyburzony został pawilon handlowy, w którym mieścił się sklep spożywczo-cukierniczy. W miejscu wyburzonego pawilonu i szaletu powstanie trawnik. Po wyburzeniu obskurnych baraków odsłoniła się przestrzeń pomiędzy Rynkiem Łazarskim, a główną ulicą dzielnicy - Głogowską.

Widać, że prace na Lejku Łazarskim idą pełną parą. Obecnie drogowcy usunęli stare płyty chodnikowe, wyrównują teren i układają nową, estetyczną kostkę brukową. Według zapewnień ZDM prace na Lejku powinny zakończyć się jeszcze przed świętami, do 20 grudnia.


Komentarze (3)

08-12-2009 18:05:06
madzia
Widać postępy. Najważniejsze, że pozostawione przez radę osiedla drzewka i krzewy pozostają. To byłby bezsens wycinać zieleń. A Dudziakowa niech puknie się w czoło. Jak ona mogła coś takiego powiedzieć, że zmarnowano pieniądze. A jak długo według Pani Radnej miało obowiązywać to rozwiązanie tymczasowe?
07-12-2009 18:29:56
Slawek
swietnie jest zorganizowany ruch pieszych - blaszka z napisem przejscie 2 strona ulicy rozwiazuje wszyskie problemy. oczywiscie kazdy idac od niegolewskich w strone lodowej, cofnie sie do niegolewskich, przejdzie przez 3 przejscia... lub tez pojdzie do glogowskiej - wpasc na to ze wiara bedzie szla po ulicy ("podstawa lejka") i ze trzeba wydzielic barierkami miejsce dla pieszych nie dalo rady.
07-12-2009 14:23:27
max
Najważniejsze, że to brzydactwo już zostało wyburzone!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: