Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spotkanie Taizé {SERWIS SPECJALNY - www.taize.lazarz.pl} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spotkanie Taizé {SERWIS SPECJALNY - www.taize.lazarz.pl}
03-12-2009 11:29   Janusz Ludwiczak
Od 29 grudnia 2009 do 2 stycznia 2010 odbyło się w Poznaniu 32. Europejskie Spotkanie Młodych, na które przyjechało ponad 30 tysięcy osób, m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, Portugalii, Ukrainy, Białorusi, Rosji i oczywiście Polski. Spotkanie Taizé to także ważne wydarzenie dla Łazarza, gdyż młodzi ludzie spotkali się na Międzynarodowych Targach Poznańskich i we wszystkich parafiach w dzielnicy. Przygotowaliśmy serwis specjalny SPOTKANIE TAIZÉ - www.taize.lazarz.pl.

lazarz.pl English
lazarz.pl Deutsch
lazarz.pl français
lazarz.pl italiano
lazarz.pl espanol
lazarz.pl magyar
lazarz.pl українською мовою

Tysiące młodych Europejczyków - {RAPORT LAZARZ.PL, WIDEO, GALERIA ZDJęć}
Przez 5 dni Poznań gościł ponad 30 tysięcy osób z całej Europy, którzy zjechali na 32.Europejskie Spotkanie Młodych. Uczestnicy spotkania Taize nie tylko się modlili, ale zwiedzali miasto i poznali codzienne życie mieszkańców, gdyż mieszkali na terenie łazarskich parafii.
>> W I ę C E J

Goście spotkania Taize byli zachwyceni Poznaniem - SONDA ULICZNA
Uczestnicy 32. Europejskiego Spotkania byli bardzo zachwyceni nie tylko samym miastem, ale dobrze zorganizowaną komunikacją i gościnnością mieszkańców.
>> W I ę C E J


Wywiad z Bratem Markiem, ze wspólnoty Taizé, wywodzącym się z Parafii Św.Anny
W ostatnim dniu 2009 roku udało się nam porozmawiać z Bratem Markiem, jedynym Polakiem ze wspólnoty Taizé. Brat Marek spędził też część swojego życia na Łazarzu, gdzie należał do Parafii Św.Anny.
>> W I ę C E J

Święto Narodów: polonez, tańce i zabawa na powitanie Nowego Roku {WIDEO}
Uczestnicy spotkania Taize nie tylko się modlili. W sylwestrową noc zatańczyli m.in. polskiego poloneza i zabawami przywitali Nowy 2010 Rok.
>> W I ę C E J


Sylwester w duchu Taizé: modlili się o pokój {WIDEO}
W sylwestra jedni bawili się na balach, prywatkach i dyskotekach. Uczestnicy spotkania Taize w sylwestrową noc spotkali się o 23 w łazarskich parafiach by przy kanionach muzyki Taize modlić się o pokój.
>> W I ę C E J


Wspólny posiłek tysięcy uczestników
Spotkanie Taize było wielkim przedsięwzięciem nie tylko logistycznym. Każdego dnia Europejskiego Spotkania Młodych pawilon 7a zamieniał się hale gdzie wydawane były posiłki dla kilka tysięcy osób. Uczestnicy spotkania Taize w pawilonach 7, 8 i 8a spożywali wspólnie posiłek siedząc np. "po turecku".
>> W I ę C E J

Taize w parafiach: młodzi poznają się i uczą się historii
Uczestnicy spotkania Taize spotykają się nie tylko na terenie targów. Rano uczestniczą we mszy św, wspólnej modlitwie i podzieleni na małe grupy poznają się wzajemnie rozważając akapity Listu z Chin. W każdej łazarskiej parafii uczestniczy około 200 osób. Sporo jest gości z zagranicy. Nie brakuje młodzieży z Portugalii, Albanii, Chorwacji, Szwecji, Ukrainy, a nawet z Albanii i Singapuru. Młodzi Europejczycy poznają także historię Polski. I tak w parafii Matki Boskiej Bolesnej uczestnicy spotkania Taize mogli wysłuchać wykładu ks. dr Bohdana Częsza o stanie wojennym, mszach za ojczyznę i ks. Jerzego Popiełuszkę.
>> W I ę C E J

Pamiątki z Poznania można kupić aż do 23:00
Dobra wiadomość dla turystów. Do 1 stycznia włącznie Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku oraz Centrum Informacji Miejskiej wraz z Salonem Posnania czynne są do 23:00.
>> W I ę C E J
Tysiące młodych Europejczyków przyjechało do Poznania by zwiedzić miasto i ducha jego mieszkańców
We wtorek rozpoczęło się 32. Europejskie Spotkanie Młodych TAIZÉ. Do Poznania przyjechało nawet 30 tysięcy młodych ludzi z ponad 50 krajów. Najwięcej uczestników spotkania jest z Polski, Ukrainy, a także z Włoch i Francji. Nie brakuje także gości m.in. z Azji.
>> W I ę C E J


PROGRAM Spotkania Taizé na Targach i w łazarskich parafiach
Rozpoczęło się 32. Europejskie Spotkanie Młodych TAIZÉ. Przedstawiamy program spotkań, które będą odbywać się na Międzynarodowych Targach Poznańskich i w łazarskich parafiach.
>> W I ę C E J
We wtorek Śniadeckich jednokierunkowa, w sobotę Grunwaldzka będzie zamknięta!
W związku ze Spotkaniem TAIZÉ zmiany w organizacji ruchu czekają także kierowców. We wtorek ulica Śniadeckich będzie jednokierunkowa wraz z zakazem parkowania. Natomiast w sobotę w godz. od 6 do 15 ulica Grunwaldzka będzie zamknięta dla ruchu kołowego!
>> W I ę C E J

"5" i "6" będą jeździć częściej, autobusy będą dłuższe
Z myślą o uczestnikach spotkania Taize ZTM wspólnie z MPK w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia uruchomią dodatkowe połączenia. I tak tramwaje linii nr 5, 6 i 12 aż do godz. 21:00 kursować będą co 10 minut.
>> W I ę C E J


Kardynałowie Józef Glemp, Stanisław Dziwisz i Henryk Muszyński będą uczestniczyć w spotkaniu Taize
Już za dwa tygodnie rozpocznie się 32. Europejskie Spotkanie Młodych. W spotkaniu Taize swój udział potwierdził już Prymas Józef Glemp. Na Taize pojawić mają się także: kardynał Stanisław Dziwisz oraz arcybiskup Henryk Muszyński oraz przedstawiciele władz samorządowych.
>> W I ę C E J

W łazarskich parafiach brakuje ponad 300 miejsc noclegowych
Do tej pory udało się zapewnić nocleg dla ponad 10 tysięcy uczestników spotkania Taize, które rozpocznie się już trzy tygodnie. Jednak potrzeby są znacznie większe. W łazarskich parafiach brakuje ponad 300 miejsc - i tak np. w Parafii Matki Boskiej Bolesnej brakuje jeszcze 106 miejsc, a u Św.Anny 76.
>> W I ę C E J

2 m2 w cieple = gościna dla jednego młodego człowieka
Pod koniec grudnia przyjechać ma 30 tysięcy ludzi, na 32. Europejskie Spotkanie Młodych. Tymczasem nocleg ma zapewnionych tylko 8,5 tysiąca osób. Każdy z nas może przyjąć pod swój dach młodych pielgrzymów.
>> W I ę C E J


Do Poznania na Targi i do parafii przyjedzie tysiące Młodych Europejczyków
Od 29 grudnia 2009 do 2 stycznia 2010 odbędzie się w Poznaniu 32. Europejskie Spotkanie Młodych, na które przyjechać ma około 30 tysięcy osób, nie tylko ze Starego Kontynentu. Na spotkanie Taize mają przyjechać goście m.in. z Włoch, Francji, Niemiec, Portugalii, Ukrainy, Białorusi, Rosji i oczywiście Polski.
>> W I ę C E J

Tysiące młodych Europejczyków przyjedzie do Poznania.Spotkanie Taizé odbędzie się na MTP i parafiach
Poznań będzie gospodarzem 32. Europejskiego Spotkania Młodzieży ruchu Taizé. Nawet 50 tysięcy osób spotka się na MTP i w parafiach w dniach 28 grudnia 2009 - 1 stycznia 2010.
>> W I ę C E J


Taizé na targach?
Europejskie Spotkanie Młodych Wspólnoty z Taizé może odbyć się w przyszłym roku w Poznaniu – donosi Radio Merkury i TVP Poznań. Jeżeli tak by się stało 100 tysięcy młodych ludzi z całej Europy zgromadziłoby się na terenach MTP.
>> W I ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: