Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remontowali skrzyżowanie Głogowska/Hetmańska: mieszkańcy narzekali na hałas, drogowcy na TIRy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remontowali skrzyżowanie Głogowska/Hetmańska: mieszkańcy narzekali na hałas, drogowcy na TIRy
18-11-2009 19:57   Janusz Ludwiczak
Przez dwie noce, pod koniec ubiegłego tygodnia drogowcy naprawiali nawierzchnię jezdni w torowisku tramwajowym na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Niektórym mieszkańcom nie podobał się hałas, jaki był podczas remontu, gdyż prace prowadzone były w godzinach nocnych od 23 do 4. Sami zaś drogowcy narzekają na zbyt duży ruch tranzytowy w tym rejonie miasta. Skrzyżowanie, które generalnie było modernizowane trzy lata musiało przejść drobny remont, przede wszystkim ze względu na intensywny ruch samochodów ciężąrowych i tranzytowy TIRów.

W ubiegłym tygodniu, w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę w godzinach od 23 do 4, kiedy tramwaje zjechały do zajezdni firma Torpol Sp. z o.o. przeprowadziła naprawę nawierzchni jezdni w torowisku tramwajowym. W trakcie remontu nocna komunikacja autobusowa (linie nr 238 i 251) funkcjonowała bez zmian, jednak drobne zmiany w organizacji ruchu czekały kierowców - zwężona była jedna nitka jezdni na ulicy Głogowskiej i Hetmańskiej.

Dokładnie trzy lata temu - w wakacje 2006 roku krzyżówka była generalnie modernizowana. Wymieniono podziemną infrastrukturę techniczną, torowisko, przystanki, ułożono nową nawierzchnię. Mimo to, po trzech latach skrzyżowanie ulic Głogowskiej i Hetmańskiej znów było remontowane. Jak się okazuje remont był konieczny ze względu na zbyt intensywny ruch pojazdów ciężarowych i tranzyt TIRów. To właśnie ulica Hetmańska jest częścią drogi krajowej nr 5 i 11, a ulica Głogowska (od Hetmańskiej w kierunku Wrocławia) to fragment krajowej "piątki".
Mimo iż autostrada A2 od węzła Komorniki do węzła Krzesiny stanowi część bezpłatnej obwodnicy miasta Poznania to kierowcy korzystają z ulicy Hetmańskiej i Głogowskiej.

Zeszłotygodniowy, nocny remont na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej przeszkadzał okolicznym mieszkańcom, o czym świadczą komentarze naszych Czytelników:

Dd
Skoro 3 lata temu był generalny remont to jak to zrobili że znowu trzeba naprawiać?

k.
Mam wyjątkowego pecha, bo mieszkam w pobliżu tego skrzyżowania, które bardzo często jest naprawiane nocą. A jak nie skrzyżowanie, to Głogowska; jak nie asfalt, to rura pęka,albo co się dzieje z torami. Pół nocy nie mogłam spać, i zastanawiałam się, czy nie zaskarżyć ich do Trybunału Praw Człowieka, o permanentne gwałcenie prawa obywateli do snu nocą...

Slawek
i tak to w nocy mozna miec atrakcje jak czyszczenie jezdni, szlifowanie torow, malowanie paswo, a najlepsze bylo jak wozy aquanetu przez pare dni staly i syczaly sobie uroczo do studzienek. Jestem ciekaw co jeszcze trzeba robic w nocy, by nie przeszkadzac najwazniejszej grupie w tym miescie.

Czy ze skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej powinien zniknąć ruch TIRów i pojazdów ciężarowych? Czekamy na Państwa opinie.


Komentarze (2)

18-11-2009 21:07:06
drogowiec
Dlaczego inwestor nie pomyślał, aby dać lepszą podbudowę i warstwę nawierzchni? Takie łatania będzie trzeba robić przy takich ruchu przynajmniej co 2-3 lata.
18-11-2009 20:55:17
max
Zdecydowanie wywalić TIRY z Poznania! We Wrocławiu jakoś udało się dwa lata temu wprowadzić zakaz ruchu ciężarówek po całym mieście. Jest autostrada, tam sobie mogą jeździć tiry. Współczuję okolicznym mieszkańcom, szczególnie os.hetmańskiego jaki mają tam hałas.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: